Flekaté listy na okurkách a rajčatech



Stránky: 1,  2,  3,  4   
ssimmonna - (15) - 2.133 (?) 
16.6.2013 15:25, zobrazeno: 45471x

prosím, poraďte mi co to mám na listech zeleniny, konkrétně jde o rajčata a okurky, jedny rajčata-tyčkové mají na spodních listech ty jako kdyby hnědo-rezavé fleky a na druhý-keříčkových mám ty světlé flíčky, pak na okurkách, viz.foto, vše mám na balkoně(lodžii) a okurky jsem stříkala v týdnu večer Mospilanem proti mšicím... děkuji moc

tyčkové rajčata
tyčkové rajčata
keříčkové rajče
keříčkové rajče
okurky
okurky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 16.6.2013 17:46

U těch rajčat bych to tipoval na důsledek toho nešťastného chladu které nás dlouho otravovalo, u okurek by mohlo být i nebezpečí od svilušky. Vemte silnou lupu a prohlídněte listy zespod - hledejte pavučinky a malé "breberušky", sviluška má ráda sucho a teplo. Na balkoně by nebezpečí plísní nemělo být tak akutní.

U rajčat to problém nebude, max odstraňte hodně poškozené listy, proti svilušce pak postřik Vertimec 1,8 EC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ssimmonna - (15) - 2.133 (?), 16.6.2013 20:58

tak mám tedy rajčata ještě nechat tak? Já sjem vygooglila, že by to mohla být i plíseň, tak se raději ptám, nikdy sjem takové potvory na zelenině neměla... za jako dlouho po tom Mospilanu můžu dát ten Vertimec? Na listech sjem hledala a nic nenašla, prohlížím je každý den, tak nevím... ale našla jsme na netu tohle... takže je i možné, že je to důsledek po mšici? 
Okurky jsou krásný, dobrý a nechce se mi o ně přijít, mám hadovku a nakladačku, mají to obě :-(květy mi začly také uvadat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 11.7.2013 22:15

Dnes jsem ošetřoval padlí (Ortiva) na cuketách a přitom jsem zbytkem postřiku vzal i okurky protože je i na plíseň. Nedalo mi to a pár listů vzal domů, protože jsem měl podezření na svilušku a již na zahradě objevil na okurce!!! mšici!!!. Potvrdila se i sviluška (silné zvětšení) a já mám dojem že jsem dříve mnohdy řešil plíseň a okurky mi likvidovala tahle bestie.

Ještě poznámku, okurky jsou na PE folii a vytaženy na kari síti abych je ochránil před vlhkem, ale svilušky zase milují sucho, a včíl babo raď. Já osobně si myslím že sviluška je horší jak plíseň, pokud na rostlinu vletí tak do týdne ji zlikviduje.

List okurky napadený sviluškou
List okurky napadený sviluškou
List okurky napadený mšicemi s detailem těch šmejdů.
List okurky napadený mšicemi s detailem těch šmejdů.
Padlí na cuketě
Padlí na cuketě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 28.6.2015 21:36

Dobry den, a svilusky maji na zadech 2 cerne tecky, ze? Jsou videt i okem? Kdyz se dostatecne zadivame zblizka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.20 (?), 27.6.2015 12:00

Dobrý den, pokusím se připojit k diskusi k plodnosti okurek-malé předpěstované sazeničky sázím do skleníku tak, ža pro jednu sazenici udělám větší dolík, do kterého dám zapařenou trávu, na ní trochu cereritu, pak trochu slámy, zasadím sazenici, zasypu.Kdyš jsou tak půl metru velké-vedu je do výšky-postříkám hned preventivně Substralem Careo-proti sviluškám, třásněnkám, mšicím,na to Acrobatem Z, proti plísni.Výborně se mi to osvědčilo, dosud žádný problém s nemocí.Nevím, jak dlouho to vydrží, ale prozatím jsem velmi spokojená.Sázela jsem hadovku Superstar F1-rannější a hned vedle Marta Fl-střední dozrávání.V době, kdy už jsou plody, tak zhruba po 7až 10 dnech přihnojuji jen na list Wuxalem calciem 5 ml na 1 litr vody.Na podzim samozřejmě byla použita pouze přírodní kravská granulovaná hnojiva, s desinfekcí dusíkatého vápna.Kravské hnojivo jsem na 15 m2 dala v poměru 4 kbelíčky (l kbelík 3 kg-zakoupen v supermarketu).Zatím jsem spokojena.Jak vše roste, se můžete podívat na facebooku-Jarmila Šišková.Příroda je však mocná čarodějka, tak uvidíme.Snad toto někomu pomůže.J.Šišková

Superstar Fl-zatím nežloutnou listy(27.6.2015)
Superstar Fl-zatím nežloutnou listy(27.6.2015)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.20 (?), 27.6.2015 12:06

Pěstování okurek ve skleníku-ještě doplním předchozí příspěvek-mezi postřikem Substral Careo a Acrobatem Z je týdenní až 10denní pauza-né najednou.

Pěstování okurek do výšky
Pěstování okurek do výšky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 16.6.2013 18:32

Podle těch malých černých teček bych usuzovala na napadení třásněnkami (kupičky trusu). Ošetření přípravkem Vertimec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ssimmonna - (15) - 2.133 (?), 16.6.2013 20:53

nj, ale ten Mospilan je taky proti třásence a stříkala jsem to cca před 2dnama proti mšici, vybírala jsem mšice i ručně, ale každý den jsme na každém listu aspoň jednu našla(na okurkách, paprikách), tak sjem raději použila Mospilan... za jak dlouho po moispilanu můžu dát i ten vertic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 16.6.2013 21:37

Nemusíte čekat. Za týden zopakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika