Flekaté listy na okurkách a rajčatech



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
ssimmonna - (15) - 2.133 (?) 
22.6.2013 20:59

to bych neřekla, vzhledem k tomu, že hnojivo bylo v substrátu na 6týdnů, což je psáno na obalu, tak jsem nehnojila 6týdnů až minulý týden jednou a zrovna včera po druhé(po týdnu), mám Bio hnojivo od Agra, mám to co je na fotce na okurce nakladačce a i na okurce hadovce balkonové a na rajčatech co mám ze semínka-keříčkových, co teda nerostou zrovna nějak do koříčku, a el spíše do výšky :-) docela by mě zajímalo co je tohle příčinou, protože opravdu nevím co s tím, myslíte si, že sviluška to nebude, na některým listu ze spodu an okurkách je taková jako kdyby bílá čárka, je to i na nějáké fotce vidět, ale žádný broučky a larvy, nic takovýho jsem nenašla a to jsme už zkoumala listy já a i manžel lupou, chjooo :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
ssimmonna - (15) - 2.133 (?), 22.6.2013 22:13

teď sjem anšla na netu, že by to mohl být nedostatek vápníku, je to opravdu možné? Nemám zkušensot, proto se ptám raději zde zkušenějších, nechci rostlině více uškodit než pomoct... děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 22.6.2013 22:19

Což takhle vliv veder, přehnojení či popálení vrcholu sluncem. Vaše listy mi přijdou poměrně zdravé, takové detaily bych neřešila.   J. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ssimmonna - (15) - 2.133 (?), 22.6.2013 22:25

začlo se to dělat už před vedrama, nejhorší je, že za chvíli mi z rostliny zbydou jen pahýly, jako už to mám u jedné okurky :-(protože listy mi pak sesychají a co s nimi než je odstranit pak, že... nerada bych o vše přišla, proto se ptám a řeším to, snažíms e najít něco jak na to... o hnojení jsem psala výše, tak nevím... možností je asi několik, te´d spíš přijít na tu pravouwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 28.6.2015 21:43

A nezalivate po listech?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.54 (?), 22.6.2013 22:35

Pokud jsem to dobře pochopila, tak rostlinky pěstujete na balkoně v nějakých nádobách. To je vždy složitější, než na záhoně. Nádoba a tedy i zemina se může přehřívat, je nadměrný úpal pokud se jedná zvláště o jižní stranu, může dojít střídavému přeschnutí a následnému přemokření, výživa bývá zpravidla nevyvážená a to jsou pro rostliny šoky. Rajčata bych taky ani neřešila, vypadají jako spálené od slunce. Horší je to s okurkami, ty zpravidla vyžadují vlhčí vzduch a světlo raději rozptýlené. Pro okurky není balkon moc dobré stanoviště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ssimmonna - (15) - 2.133 (?), 22.6.2013 23:37

Ano, mám vše v samozavlažovacích truhlícíh, na balkon svítí od 14hod. do nějáké 19hod., jednu okurku mám vcelku ve stínu, ale světlo má, ta je v rohu, je to zasklená lodžie, ale stále otevřená-větraná,  máme tam vertikální žaluzie a jak byly teď ty parna, tak jsem jim i trochu odpoledne přistínila... no, tak uvidím co mi z toho letos zbyde teda a bude, i když nerada, alespoň hrášek, ředkvičky, jahody a cherry rajčátka krásně plodí, děkuji za komentík smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.77 (?), 23.6.2013 0:31

vsetky tie rastliny mate zasadene v rovnakom substrate? nedostatok vapniku by sa prejavil najskor na plodoch rajciny, pokial maju rovnake podmienky

zacali sa problemy vyskytovat uz pred zacatim hnojenia? nemaju primnoho/primalo vody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ssimmonna - (15) - 2.133 (?), 23.6.2013 0:54

ne, vše nemám ve stejném substrátu, jen okurky ano, ale rajčata mám každé v jiném... jinak okurky i rajčata mají tohle ještě před tím než jsme začla hnojit, vody jim dávám si myslím akorát, půda není mokrá a ani vyschlá, že by rostliny živořily, zkoušela jsem právě oddrbat kus půdy v truhlíkách a zdá se mi to ok, nejsou ve vodě a ani suchu, nevím no... prvně to byly okurky a pak i rajčata a teď bych řekla, že rajčata za chvíli ty okurky doženou a zbydou mi jen pahýlky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.77 (?), 23.6.2013 1:56

a tie dve okurky vyzeraju rovnako? nevyzera ta v tieni o trochu lepsie? lebo ked su rastliny v strese tak priame slnecne luce nemusia vzdy prospiet...

na balkone problem s so skodcami byva menej casty a nejaka choroba tiez.. co sa tyka nedostatku zivin tak ten si myslim byva viac postupny, to mi pripomina - ako rychlo sa stav zhorsil?

a ta poda na okurky je uplne nova? teoreticky mohlo byt nieco v nej alebo zle pH co moze sposobovat aj zly prisun urcitych latok, jednoduchy test si mozete spravit aj doma, ked zoberete kusok najlepsie suchej pody a pridate trochu octu, ak sa objavia bubliny tak je poda prilis zasadita, opacny test - teraz budete potrebovat dostatocne mokru podu do ktorej nasypete sodu bykarbonu, hodnotenie vysledku rovnake, ak sa objavia bubliny (tu ich skor budete pocut ako vidiet) tak je poda prilis kysla, podotykam ze poda by mala byt trochu kysla

ak vam na tych rastilnach velmi zalezi tak si mozete kupit dolomiticky vapenec, ktory obsahuje vapnik aj magnezium, dva dolezite prvky, da sa pouzit aj horka sol a akekolvek domace kalciove tabletky..

popripade mozte skusit experimentalne hnojit len jednu okurku a pozorovat ci to nieco zmeni na jej stave... viac ma momentalne nenapada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika