Flekaté listy na okurkách a rajčatech



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
ssimmonna - (15) - 2.133 (?) 
16.6.2013 22:27

Takže můžu klidně zítra postříkat? To jsem nevěděla, já myslela, že se musí dodržet nějáký odstup i když je to jiná chemie... a za týden mám tedy znovu postříkat, dobře... děkuji moc za radu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ssimmonna - (15) - 2.133 (?), 18.6.2013 13:10

Co to je prosím? Poznáte to někdo? už mi jdou pryč i plody...




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 18.6.2013 13:25
Plody nemusí být opylené a nebo si rostlina redukuje jejich počet, u mne nic neobvyklého. U listů bych tipl nějakého škůdce, plíseň ve Vašich podmínkách ne (viz dodat výše).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ssimmonna - (15) - 2.133 (?), 18.6.2013 14:15

no, nevím... Mospilanem je postříkáno, na listech jsem nic nenašla, jsou čisté... ale teď jsem se dívala a nahoře na zemině je trošku plísně, takže asi to plíseň bude, nevím... nikdy jsem se s tímto nesetkala... ale s takovou přijdu o okurky úplně :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 18.6.2013 17:30

Plíseň na zemině je něco jiného než na okurkách, vyfoťte listy ještě zespod, dívala jste se lupou? Nechci Vás podceňovat ale sviluška je okem téměř neviditelná, musíte hodně koukat. Na postřik Vertimec, nečekejte, mšice nejsou ani zdaleka takový problém jako svilušky a spol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ssimmonna - (15) - 2.133 (?), 18.6.2013 20:58

Ten Vertimec koupím určitě a dám ho, i kdyby to mělo být preventivně, ale bohužel sjem se v těch vedrech nikam nedostala, zítra už musím, jak dojde manžel z práce :-) moc děkuji, jste hodný, že mi radíte :-) jinak lupu jsme si dnes půjčila a nic jsem zajímavýho na listech neviděla, ještě dodám foto spodní části listu, vyfotím zítra za světla :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.77 (?), 19.6.2013 22:01

skuste pockat aby ste si overili reakciu na tie pripravky, niekedy chvilu trva kym uvidite zmenu a sice si uz nespominam ako vyzera zaciatocne stadium napdanutia sviluskou ale aspon po case sa to neda prehliadnut, na listoch bude pavucina a bude aj na vrchu listov... popripade skuste postrek a poliatie rozpustenym aspirinom pomoze rastlinam sa branit, osobne s tym skusenosti nemam, ale preco neskusit, niektori ludia tvrdia ze to pomaha, navyse aspirin vyjde na par korun a staci si len pozriet odporucane mnozstvo ktore treba rozmiesat s vodou... a nemoze ist o prehnojenie? to sa moze stat ked pestujete v nadobach, ak by to slo tak obrazok celej rastliny by pomohol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ssimmonna - (15) - 2.133 (?), 22.6.2013 15:46

Tak jsem postříkala tím vertimecem a na listech to vypadá nevím na co, ale asi scvilušky, jak jste říkal? Zde dávám foto okurků... nyní po postřiku,a le je to řekla bych ještě horší než před tím, že se to stále šíří....z okurků mi zbyly pahýly co mají občas list a okurek, který stejně zežloutne :-( nahoře krásně roste okurka dál, ale i tak....nevím no







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ssimmonna - (15) - 2.133 (?), 22.6.2013 16:00

i na rajčatech začal být problém, kroutí se a hnědnou listy, taky asi sviluška?
Listy se zkroutí, zhnědnou a jdou do háje :-(




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.54 (?), 22.6.2013 18:57

To nevypadá na svilušku. Nemáte přehnojeno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika