Fazole neplodí



HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?) 
5.8.2012 23:08, zobrazeno: 7418x

Na jaře jsem vysel několik druhů fazolí a mezi nimi i takové černo-hnědé obrovské "boby" koupené v obchodě na jídlo. K mému překvapení všechny fazule už mají lusky, jen tyto velké pořád nic. Asi nejsou opylené květy. Má někdo také takovou zkušenost? Jak se vlastně tyto fazole pěstují? Podotýkám, že všechny rostou blízko sebe, takže opylovací poměry by měly být dobré.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
tovog - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 3.244 (?), 31.8.2015 18:16

Mám bohužel už podruhé stejnou zkušenost. Mám celou "zeď" z těchto fazolí - 12m délka, 4m výška, je to nádhera, ale ani lusk. Hnojím koňským hnojem, přidávám i zde chybějící vápník, síru, molybden, bor...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 199.189 (?), 31.8.2015 18:27

Fazol šarlatový mi shodil všechny oplozené květy vlivem letošního sucha. Nemám na něm ani fazolku. Nestačil jsem zalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.105 (?), 11.9.2019 8:07

Velke boby fazule mi minuly rok plodili ako blbe a tento rok ani tuk, i ked su obsypane kvetmi. Vraj existuje nejaky insekt, ktory sa vyvija v kvetoch a brani premene na lusky, no ja, ako optimista dufam, ze fazule citia, ze toto blaznive leto bude este predlho teple a maju cas na tvorbu plodov... No, uvidime...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 19.9.2019 19:43

Aź zmrzne blýskáček, zmrzne i fazol. Byla tu nějaká teorie o neoplylení, ale prohlédl jste poupata a květy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 135.175 (?), 19.9.2019 20:31

 Co to je ty velké boby fazole?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.163 (?), 20.9.2019 8:29
Lidi nasejí všechno, neví odkud to je a ani jak se to jmenuje. S cizokrajnými je potíž, protože kvetení a násadu plodů značně ovlivňuje zeměpisná šířka. čím je původ blíž rovníku, tím hůř. Mám zkušenost s černými fazolemi, které se používají k výrobě „sojové omáčky“, název jsem již bohužel zapoměl, začly kvést, až se podstatně zkrátil den, přestože byl porost až příliš bujný, vytvořily lusky dlouhé až 30cm, bohužel nebyly teplotní podmínky takové, aby dozrály. Měly trochu jiný list a přenádherný květ. Takže jsem získal další zkušenost, pěstuj jen druhy ze stejné zeměpisné šířky. S názvem „boby fazole“, jsem se již setkal, byl to obyčejný bob zahradní. Nemám, ale ve zvyku s takovými prkotinami, chodit na trh, přestože je tento portál veskrze, až na několik jedinců, anonymní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika