Dýně na netkané textilii



Zahradnik72 - (28) - 84.204 (?) 
9.6.2019 18:22, zobrazeno: 3156x

Našel jsem na několika místech na webu, že dýně je možné dát na netkanou textilii.
Dýně by měla vypoštět ze šlahounů kořínky, kterými se přiživuje. To pak ale netkaná textilie musí "vadit", ne?

Mohl by mi to někdo prosím objasnit. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 185.138 (?), 9.6.2019 21:27

Taky jí to vadí a roste slaběji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.132 (?), 9.6.2019 21:57

Ta dýně se nedává celá na fólii. Stačí mít tu nejužší verzi fólie nebo netkané textilie (asi 1,6 m), do ní se uprostřed udělá otvor pro sazenici nebo semínka a fólie slouží k tomu, aby se nezaplevila zemina okolo dýně, než pořádně vyroste. Také se zemina lépe prohřívá a drží více vlhkost. Dýně má šlahouny několik metrů dlouhé a hravě úzkou fólii přeroste a pak si vyrobí kořínky, kde sama uzná za vhodné. Pokud je pozemek pravidelně obdělávaný a bezplevelný, pak je jedno jestli sázet do textilie nebo bez ní. Na nově porytém dříve zatravněném nebo zapleveleném pozemku to smysl má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahradnik72 - (28) - 84.204 (?), 9.6.2019 23:17

No my máme pozemek zaplevelený prvotřídně.

Tak jsem si říkal, jestli tam nedat tu textilii a pod šlahouny, jak porostou, bych fólii rozřezával.

Loni prorostl plevel tak, že nebylo vidět co je dýně (byly to hokaida) a co plevel a trhat se to nedalo, vytahováním trlpěla i dýně (šlahouny).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 18.6.2019 16:25

Já bych to řešil hustou výsadbou na folii. Když budete mít dost rostlin, tak ani nepotřebujete, aby vám některá někde po třech až čtyřech metrech zakořenila a těmito kořeny živila nějaké další plody, které ani nemusí dorůst do pořádné velikosti. Já jsem minulý rok pěstoval Hokaida na stojato a protože to bylo úspěšné, tak pokračuji i letos. Na záhoně 5 x 1 m mám dvacet rostlin Hokaida.

           Vladimír

Hokaida
Hokaida
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika