Dýně Muškátová



host - 252.4 (?)
14.3.2016 9:19

Zkusila jsem podle rady vyset 5 semen dál od sebe do velkého kbelíku umístěného v bytě. Uvidím, co to udělá. Když se to bude moc vytahovat, šoupnu to na okno ve verandě. Tam je 8 až 10 stupňů. To zpomalí růst. Po zmrzlích to vysadím i s tím děravým kýblem. S předpěstovanými dýněmi jsem zatím naměla stěstí. Špatně se ujímají. Ale s touhle to jinek nepůjde. H.K.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 252.4 (?), 14.3.2016 9:19

Zkusila jsem podle rady vyset 5 semen dál od sebe do velkého kbelíku umístěného v bytě. Uvidím, co to udělá. Když se to bude moc vytahovat, šoupnu to na okno ve verandě. Tam je 8 až 10 stupňů. To zpomalí růst. Po zmrzlích to vysadím i s tím děravým kýblem. S předpěstovanými dýněmi jsem zatím naměla stěstí. Špatně se ujímají. Ale s touhle to jinek nepůjde. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 14.3.2016 14:03

Ja s nimi nečekám až po zmrzlých, dávám je ven dřív, ale přikrývám je netkanou textilií. A přikryl jsem je i na podzim a dozrály i ty u kterých jsem ani nedoufal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 14.3.2016 14:06

mám různé typy muškátových, jsou to takové, které jdou u nás, pokud by jste chtěla zkusit i něco jiného než z obchodu - napište mi na SZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 14.3.2016 23:03

Nafotil jsem nějaké muškátové dýně, které pěstuji. Vždycky mi v zahraničí chutnala jídla z dýní a zkoušel jsem to i u nás, ale nebylo to ono. Až po nějaké době jsem zjistil, že to je druhem. V zahraničí se pěstovala tykev muškátová (tehdy v ČSSR nazývaná "pižmová"), ale u nás prakticky nepěstovala. Po nějaké době se objevila odrůda Provence, ta je však velká a špatně dozrávala. Jednou jsem viděl na trhu malou muškátovou tykev, koupil jsem ji a začal s ní pokusničit. Křížil jsem ji s jinými odrůdami a vybíral plody, které dozrály jako první. To co pěstuji dnes je muškátová tykev, která si ponechala své dobré vlastnosti, je velikosti asi Hokkaida a dozrává poměrně brzy. Loni kvůli suchu byly první z tykví dost malé, ale na podzim se to zlepšilo. Rozhodl jsem se, že dnes nafotím něco z toho co tu ještě mám a zároveň uvařím kompot. Na letošní rok jsem sehnal semena z USA - Lofthouse Landrace Moschata a z Ruska odrůdu Mamuška takže mohu pokračovat v pokusech :-)

Muškátové dýně
Muškátové dýně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 17.3.2016 13:05

Krása :) Já dělám polévky. Vnitřek vydlabu lžící a uděláme bubáka. Kdyby toho bylo víc, zavařila bych pyré. Kompot nám nejede. Vybírala jsem neco co bude dobré i hezké. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.85 (?), 10.4.2017 11:47

Zdravím Richarde, chtěla bych se zeptat, jak jste byl spokojen s Lunga di Napoli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 183.190 (?), 11.4.2017 14:05

Na mě je moc velká a do naších podmínek má příliš dlouhou vegetační dobu - semínka mám, ale požívám je jen jako zdroj pylu pro křížení. Pěstuji raději muškátové dýně přibližně velikosti Hokaida, popř "hranaté" pro jejiich podíl dužniny v poměru k dutině se semeny.  A nebo typ butternut,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.190 (?), 31.5.2021 15:37
Pestuje alebo pestoval niekto dynu muskatovu a ma nejake tipy na pestovanie? Kupil som palzivu odrodu Waltham Butternut na skusku, ze to vysejem v najblizsom case
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.25 (?), 1.6.2021 8:33

Pěstuju, dcera se ženou ji v kuchyni milují, já si k ní zatím cestu nenašel, preferuji spoustu jiných. Roste bujněji než např. hokaidó, plody mají líbivý, turbanovitý tvar. Semínka jsou na povrchu hrubá. Třetím dnem mám na namočené kuch.pap. utěrce klíčící kandidáty na dnešní odpolední výsev. Dám je na německou kopu, zakrytou černou netkanou textilií. Rostlina má za pár týdnů z ptačího pohledu vzhled chobotnicecheeky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.217 (?), 1.6.2021 13:40
Vysadil som nakoniec vcera do sadbovacov a dal do sklenika, kedze bolo len 10 semien v balicku, dufam, ze uz nie je neskoro. Ked pisete, ze maju pavukovity vzrast do vsetkych stran, tak asi budu potrebovat velku plochu, nie len niekde pri kraji zahonov. Mam tu zvonkovitu odrodu a nie turbanovitu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika