Dýně hokkaido



Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 68.137 (?)
20.1.2009 20:40

Také je pěstuji. Doporučuji asi po dvou metrech hlavní šlahon zaštípnout a nechat rozvětvit. Pokud to neuděláte, bude úroda o něco menší. Jsou moc chutné na spoustu způsobů. Ty pečené podkovičky osolené a okořeněné (rozmarýnem nebo kmínem nebo podravkou, jak kdo rád) a polité kysanou smetanou s drobně nakrájenou cibulkou a bazalkou opravdu nemají chybu.  Až to zkusíte, fantazie Vám poví o spoustě dalších možností.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 136.34 (?), 17.1.2009 13:11, zobrazeno: 170599x

Pod tlakem informací ze sdělovacích prostředků uvažuji o tom, že bych na nevyužitém záhoně zkusil pěstovat dýně hokkaido.Máte s nimi někdo zkušenosti?Je to skutečně takový zázrak, jak se píše?Předem děkuji za Vaše názory.Pepík

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 53.209 (?), 19.1.2009 8:01

Já je pěstuji asi 4 roky, na pěstování myslím nijak náročné nejsou /Polabí/, podobně jako cukety.Občas zaleju, dusík, prostě klasika... Jinak nám chutnají, je z nich vynikající polévka a nebo kousky prostě jen upečeme. V minulých letech vydržely ve sklepě tak do poloviny února bez problémů, letos jsou tam myslím ještě 3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 68.137 (?), 20.1.2009 20:40

Také je pěstuji. Doporučuji asi po dvou metrech hlavní šlahon zaštípnout a nechat rozvětvit. Pokud to neuděláte, bude úroda o něco menší. Jsou moc chutné na spoustu způsobů. Ty pečené podkovičky osolené a okořeněné (rozmarýnem nebo kmínem nebo podravkou, jak kdo rád) a polité kysanou smetanou s drobně nakrájenou cibulkou a bazalkou opravdu nemají chybu.  Až to zkusíte, fantazie Vám poví o spoustě dalších možností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.209 (?), 21.1.2009 16:45

Já je nezaštipoval, je pravda, že loni jich bylo méně než v 2007. Letos to tedy zkusím... Ano, přesně, pečené podkovičky jsou skvělé:-))) Jsou ale myslím minimálně dvě odrůdy nebo nevím jestli jsou oboje Hokkaida, já mám na pytlíku Uchiki Kuri / Typ Hokkaido / a na druhém Baby Bear, to asi bude něco trochu jiného...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.84 (?), 28.1.2009 9:00

Dobrý den, já jsem loni zasela isklidila, ještě teď mám dvě plné přepravky.

Bydlíme v Beskydech, kde je přece jen chladnější počasí a začátkem záři mi předčasně úrodu ukončily kroupy. Já pěstuji na hnoji :o))) mám udělaný záhon ze dřeva 4m x 4m na výšku 60cm dole napěchované hnojem a nahoře zemina, takže už jen během roku zalévám, nepleji, protože mulčuji senem.

Já Hokaido miluji jen tak uvařené, ale dělala jsem i z toho svíčkovou (použila jsem jí místo mrkve) a bylo to perfektní, jinak polévka jak na způsob hrachovky, nebo se zakys.smetanou, taky z hokaido dělám s cukinami směs na topinky, dá se z toho dělat i marmeláda...

Takže doporučuji :o)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.166 (?), 28.1.2009 18:33

To vypadá vážně lákavě, moc prosím všechny zúčastněné o podrobnější recepty! Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.209 (?), 29.1.2009 12:53

Tak ta polévka je jednoduchá... dýni na kousky uvaříme, napřed to vypadá, že to bude trvat dlouho, ale potom / ca 15 minut / najednou změkne... Může se přidat třeba i jedna mrkev nebo brambora... jasně sul, trochu pepře atd..no a hned jí horkou dáme do mixeru a rozmixujeme s tou vodou, co se vařila..množství se musí odhadnout, myslím poměr voda/hokkaido, aby to mělo konzistenci podle přání... řidčí nebo krémovější..Kyselá smetana by asi šla rozmixovat i s tím, my si jí ale dáme až na talíři doprostřed..Snad jsem to vysvětlil... já ty dýně pěstuju, vaří je manželka:-)) Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.135 (?), 7.2.2011 8:58

Zdravím.

Polévka je jednoduchá a výborná. Dělám ji tak, jak normálně vařím třeba hrachovku. Dýni na kousky, rozvařit, ani nemixuju. Koření stejné jak do hrachovky. Při podávání na to sypu slunečnicová semínka nebo smažené kostičky chleba nebo drobné slané krekry. Návštěvy pokaždé zcela tápou, z čeho to vlastně je a když řeknu že z dýně, tak jsou hodně překvapení. Pak si řeknou o semínka a recepty. 

Kaši taky dělám, půl na půl s brambory. Hezká barva, výborná.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.201 (?), 29.1.2009 19:12

Já se také připojuji s velikou prosbou o recepty  - letos budu hokkaido pěstovat poprvé, a s novými přírůstky v kuchyni bohužel experimentovat neumím Díky moc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.208 (?), 30.1.2009 3:46

Dyne, lilek a spenatovy kolac.

700g dyne, oloupane a bez seminek nakrajene na dvou centimetrove kousky

1 lilek jenom spodni svetla cast, rozpulena na delku a vycistena osusena anakrajena na nudlicky.

2strouzky cesneku rozmackane, rozstrouhane.

100g spenatovych listu.

4 vajicka.

2 bilky

60 ml mleka

80g mekeho tvarohu

listky bazilky

predehrejte troubu na 200 c a dejte upect osolenou, opeprenou a poolejovanou dyni do zlatova as tak 25 minut.

Na pekaci osmazte lilek a az bude meky tak pridejte cesnek a michejte asi po minute pridejte spenat a michejte az vypada zvadle.

smichejte dyni a lilkovou smes dohromady.Vymazte pekac a na dno dejte tuto smes

 Smichejte vajicka a bilka a mleko poradne rozslehat a nalet na dynovou smes.Posipat tvarohem a upect na 180c do zlatova as tak 20 minut nakonec posipat bazilkou. Podava se s michanym salatema nebo samotne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika