Doporučte zahradnický substrát pro předpěstování rajčat a paprik



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 44.73 (?) 
8.1.2018 12:40, zobrazeno: 41391x

Vždycky jsme si s manželkou předpěstovávali doma za oknem rajčata a papriky na zahradu a vše bylo v pořádku. Asi poslední dva roky se nám ale předpěstování vůbec nedaří.Rostliny nám prostě nejdou. Proto jsme si říkali, jestli to nebude třeba špatnou zeminou, kterou vždycky koupíme v některém z obchodňáků.

Zajímalo by mě tedy jaké konkrétní substráty a od jakých značek byste doporučili vy? Slyšel jsem, že někteří substrát ještě spaří v horké vodě kvůli škůdcům v nich, ale s tím nemám žádné zkušenosti. Budu rád za každou radu a doporučení. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 33.3 (?), 8.1.2018 13:59

Ja pouzivam na predpestovani sadby vlastni kompost ktery je vyroben z posekane travy a listi      kompost preseji pres sito velikost ok 5 x 5 mm a pridam zluty pisek pomer  4 ku 1dilu pisku dam do pekace a na starem varici mirne proparim   tak to delam uz 15 roku    zadne problemy nemam           VASEK 5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.245 (?), 8.1.2018 18:57

mám stejný problém ařešení stejné jako vašek víte co ste na kompost dali a máte jistotu velké kompostárny berou bio ode všad a dle mého názoru tam sou traviny ošetřené randapem nebo něčim podobným a neodbourá se to pak to hlavně u rajčat které sou citlivé dělá paseku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dana H - (4) - 221.137 (?), 8.1.2018 19:13
Rajčata a papriky vysévám 2 rokem. Na výsev substrát na výsevy, po pikýrování do zahradnického substrátu, od českého výrobce, agro. Nehnojím ničím, až po vysazení na pole. Všechny sazeničky se ujaly, žádné ztráty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 230.1 (?), 8.1.2018 19:31

Vysévám do nějakého českého výsevního substrátu, většinou si ho v předchozím roce na jedné dvou sazenicích odzkouším, aby nešlo o špatnou šarži. Dále přesazuji do směsi vlastního kompostu, rašeliny a hlíny z krtinců. Vlastní kompost bez herbicidem ošetřené trávy. Vadí i zkompostovaný hnůj se slámou, která byla ošetřená proti dvouděložným plevelům. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.182 (?), 6.2.2018 21:49
Dobry den, take jsem letos koupila vysevny substrat, v minulych letech jsem vysevala rovnou do zahradnickyho, vysevam jen cherry rajcata, letos jsem poridila vysevny substrat, zasela jsem v nedeli a dnes jsem koukala ze ze substratu neco roste? Nevite co by to mohlo byt? Je mi jasne ze rajcata ne:-D ale cim je to zpusobeno, ze tam cosi roste, nemohou to by nejake plisne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.114 (?), 6.2.2018 22:44

A proč by to nemohla být rajčata?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.182 (?), 7.2.2018 11:09
Tohle jako rajcata opravdu nevypada, troufam si rict, ze rajcata poznam..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.182 (?), 7.2.2018 11:57
Na te fotce to neni tolik videt ale je to takova nitka s zelenym koncem jakoby listecek Kdyz jsem vysevala rovnou do zahradnickeho substratu nic takoveho mi v nem nerostlo, proto se ptam jestli s tim nema nekdo zkusenost v souvislosti s tim vysevnym, eventuelne cim by to mohlo byt.. Jestli se tam nemnozi nejake hnusy, plisne atd. Popripade zda to muze nejak skodit rajcatum.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 7.2.2018 12:23

Taky se me to pred lety stalo   proto proparuji kazdy substrat do ktereho vysevam    semena    asi to bude nejaky mini plevel   vytahnete plevel pinzetou   a uvidite rajcatum by to nemelo vadit plisen to urcite neni to by byly na povrchu takove male kousky jak vata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika