Divoké rajče



host - 78.90 (?) 
26.4.2017 16:31, zobrazeno: 3976x
Chtěla jsem se zeptat: Pěstujete divoká rajčata s oporou, nebo bez opory? Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 205.204 (?), 26.4.2017 17:08

Jednoznacne s oporou. Mal som minuly rok tak aj tak. Tie co boli na zemi po dazdi velmi rychlo zlikvidovala plesen - teda oni jej na koncoch urastli, ale stare listy boli znicene plesnou, plody praskali a plesniveli a aj tie co vyzerali ako tak OK, mali nic moc chut. Tie co boli na vedeni vydrzali odolavat plesni ovela lepsie, aj rajciny mali lepsiu chut a aj sa lahsie oberali. Nema zmysel ich ale viest po nejakej tycke, kedze sa na nich nevylamuju zalistky. Skor pouzit kari siet alebo nieco podobne. Siet mierne odchylena v uhle povedzme 30° od zvisleho smeru, potom netreba velmi vyvazovat, vlastnou tiazou sa to po nej potiahne.

Sadil som ich do substratu z vyzreteho kompostu (rozumej vysadbova jamka cca valec priemeru 25cm a hlbky 25cm), podobne ako sadim normalne rajciny. Ale bolo to skor kontraproduktivne - spon bol tusim 1x2m a uz uprostred leta z toho bola tazko preniknutelna hustina (14 sadenic - 2 rady po 7). Ked som ich v oktobri vytrhaval, korene to malo neskutocne, nedali sa normalne rukou vytrhnut spolu s rastlinou.

Chutovo rozhodne neurazili, ale ani to nebola ziadna extra nadpriemerna delikatesa a hlavne bolo strasne vela roboty s oberanim, aj ked sa oberali po celych strapcoch.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lenča 400m.n.m. - (4) - 50.14 (?), 26.4.2017 19:51
Venku mi z rajčat bez postřiku nedozraje nic. Ale divoké rajče ano. Sázela jsem jej ven do běžného záhonu. Zapíchla kari síť a dvě laminátové tyčky. Rajče se plo po kari síti i mimo ni - taková malá zahradní "Adéla". To, co bylo na kari síti, se lépe obíralo, odlišnou chuť jsem nezaznamenala. Já budu určitě volit opět oporu.L.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.143 (?), 26.4.2017 20:48

Na opoře jsou jednoznačně lepší, líp se obírají, nepraskají a neplesnivějí. Loni jsem několik zbylých sazenic dala k plotu do celkem chudé půdy - rostliny nevyrostly tak velké a plody byly chuťově nejlepší ze všech. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.62 (?), 13.8.2019 19:55

Letos jsem divoká rajčata zasadil poprvé.Ve skleníku úroda skoro žádná. Venku dobrá.Pravděpodobně potřebuje opylování.Plody velmi malé tak do jednoho cm.Ale chutné.Pro toho kdo má rád různě nakládaná rajčata mohou být zajímavá.Já je rozhodně příští rok zasadím znovu.  .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika