Cukety 2019



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
16.5.2019 17:13

To jsem blázensmiley. Na těch prvních samcích mi rostou cukety. Včely se na ty květy vrhly hned po včerejším východu slunce. Nic atraktivnějšího v okolí nenašly. Ale asi našly. Jinak by se to opylení nepovedlo. 

Zvětšující se plody cukety
Zvětšující se plody cukety
Střed třetího květu (na jiné rostlině) vypadá stejně
Střed třetího květu (na jiné rostlině) vypadá stejně
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.5.2019 18:42

Vím, že to není dotaz na mě. Měl jsem dojem, že samčí "cuketky" pod květem jsou mnohem štíhlejší než samičí (ty jsou baňatější). Zdá se, že to není u všech odrůd úplně stejně zřetelné. Vladimír se málokdy mýlí. Zítra budu mít další květy a tak uvidím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 16.5.2019 5:15

Samičí květ je červeně zakroužkovaný.

           Vladimír

Saamičí květ
Saamičí květ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.162 (?), 16.5.2019 7:46
Tady snad neni co resit - samici kvety jsou na male cuketce, samci jsou na tenke dlouhe stopce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.5.2019 17:13

To jsem blázensmiley. Na těch prvních samcích mi rostou cukety. Včely se na ty květy vrhly hned po včerejším východu slunce. Nic atraktivnějšího v okolí nenašly. Ale asi našly. Jinak by se to opylení nepovedlo. 

Zvětšující se plody cukety
Zvětšující se plody cukety
Střed třetího květu (na jiné rostlině) vypadá stejně
Střed třetího květu (na jiné rostlině) vypadá stejně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 16.5.2019 21:16

Kam by létaly. Vždyť na tom Vašem prvním obrázku jsou samčí květy stejně jako na tom rozmazaněm.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.203 (?), 16.5.2019 21:38
Ale vzdyt vam Mimmo pise, ze to nebyly samci, ale samici!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 249.106 (?), 17.5.2019 7:58
To máte fuk. V dnešní době rovnosti pohlaví je skoro jedno z čeho plody vyrostou. Všechny 4 květy vypadají uvnitř stejně. Možná taky blbě vidím. Bohužel kvalita snímků je opravdu horší. Fotím za šera, protože se květy na plném slunci zavřou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.203 (?), 17.5.2019 8:11
Nejde o to, jak kvet vypada, ale z ceho roste! Pokud roste z male cuketky, jde o samici kvet, pokud z obycejne tenke stopky, jde o samci. Uplne stejne jako kazde dyne, okurky, melounu,... Na vasich fotkach vidim jen samici kvety, jen u tech focenych zepredu nedokazu urcit, protoze neni videt, z ceho rostou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 17.5.2019 14:54

Špatně jsem to vyhodnotil- považoval jsem ty dva květy za samčí. Vlastně jsem se nikdy nedíval jak květy tykví vypadají z čelního pohledu. Poučení pro mne. Omlouvám se.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 27.5.2019 16:37

Já jsem z toho byl taky poněkud zmaten. Byl jsem zvyklý na to, že prvé květy jsou obvykle samčí. Teď mi z více než deseti květů rostou plody a už začínají mírně přerůstat. Je možné, že jde o vylepšený partenokarpický hybrid, který ani pyl nepotřebuje (?).

Plody
Plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika