Čo sú to za paradajky?



host - 72.42 (?) 
29.6.2013 13:17, zobrazeno: 11252x

Dobrý deň,vždy som mala svoje priesady paradajok z kupovaných semien F1.

Tohto roku som prvýkrát (asi aj posledný)kúpila priesady na trhu.

Čo je to za sorta?

Rastlina s listami a kvetmi ako paradajka a plody(zatiaľ) ako paprika.

Budú červené?Budú jedlé?A je ich zatiaľ dosť málo na jednu rastlinu.

Ďakujem za každý príspevok k téme.

Gabriela

paradajka,ktorá vyzerá ako paprika
paradajka,ktorá vyzerá ako paprika
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 29.6.2013 15:15

To vypadá na rajče typu San Marzano, zkrátka nějaké rajče typu na zpracování, sušení, protlaky... Budou asi červené, jedlé určitě, ale spíše sušší s menším množstvím semen a tekutiny uvnitř plodu.   J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 29.6.2013 17:17

a ještě podotknu, rostlinky jsou velmi pěkné a rajčátek je dost, SM patří k mým oblíbeným rajčatům a mám je ráda docela i na přímý konzum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.42 (?), 29.6.2013 20:02

Tak som ich tu preštudovala, je tu o nich popísané celkom dosť..divím sa sama sebe, že takú starú svetoznámu "priemyselnú" odrodu doteraz nepoznalawink.Zas som múdrejšialaugh.Dúfam, že nám budú aspoň kúsok lepšie chutiť ako hypermarketové..

Na budúci rok sa zrejme vrátim k vlastne vypestovaným u nás obľubeným Start F1.A možno si nechám pár semienok s tejto pre mňa novej sorty.

Trhovníkom sa nedá veriť, oni poznajú len Tornádo, ostatné odrody volajú "vysoké" alebo "polovysoké"..

Ďakujem Vám obom za rozšírenie môjho obzoru.

Gabriela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.99 (?), 19.4.2018 7:51
Mám 45 rokov som trhovník a dá sa mi veriť. To je urážka. Pestujem 15 druhov rôznych paradajok a aj paprík robím to od malička a neviem prečo urážate ľudí, krorí sa nadrú na tom aby mali čo najkrajšie výsledky svojej prace a spokojných zákazníkov. S pozdravom Katarína
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 19.4.2018 11:45

To je jen konstatování uznejte, že není trhovec jako trhovec. Pro většinu to není celoživotní záliba, ale prostě jen kšeft. Je dobré, že existují lidé jako vy a myslím, že ti, co si jdou na tržnici koupit přísady, by byli nadšení, kdyby jim někdo dokázal fundovaně poradit, ale je to většinou tak, jak píše Gabriela. V rodině sázíme rajčata od nepaměti, já sama 12let a ano, pátrám vždycky po semínkách těch nej rajčatwink Přesto jsem Marzána objevila teprve před třemi lety, kdy chtěl brácha nějaké rajče na sušení. A zjistili jsme, že se dá využít na leccosyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika