Co pěstovat společně s rajčaty v květináči



renata1111 - (7) - 30.5 (?) 
11.5.2017 11:08, zobrazeno: 8801x

máte někdo zkušenost, co dát do truhlíku s rajčaty, aby měly rostliny stejné nároky? nějakou kytku či bylinku...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 11.5.2017 12:03

Třeba bazalku. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.7 (?), 11.5.2017 18:13

plesen zemiakovu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bacula - (37) - 18.21 (?), 12.5.2017 20:35
Nemyslím si, že je to rozumné, určitě je lépe každému zvlášť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.23 (?), 18.5.2017 14:25

Dobrými sousedy pro rajčata, kteří si umí vzájemně prospět jsou bazalka, celer, česnek, měsíček lékařský, pór, fazol keříčkový, košťáloviny, kedluben, mrkev, salát, ředkvička, řepy, špenát, petržel.

Rajčata se ale nesnesou : s bramborami, fenyklem a hrachem.

Na záhonech nepěstuji jen jednu plodinu (zamezím tím jednostrannému vyčerpání živin jednou plodinou.Další plodiny v kombinaci prospějí růstu, dokonce mají schopnost i uzdravovat zeminu jako měsíček lékařský, afrikán má schopnost likvidovat v zemině háďátko... apod.

Funguje to.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.23 (?), 18.5.2017 14:29

Zapomněla jsem připsat: do květináče k rajčatům samozřejmě vzhledem k omezenému prostoru klidně buď bazalku, afrikán,  nebo pórek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.4 (?), 18.5.2017 21:23

V truhlíku jsem měla jenom rajčata, Vilmu nebo Venus, na 80cm čtyři kusy. Ve větších květináčích jsem mívala u rajčat ledový salát nebo ředkvičky. Salát 1-3 ks, podle plochy. Rajčata jsem měla posazené stonkem šikmo k jedné straně, takže se to vešlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 4.8.2017 14:38

Také jsem přemýšlel co dát do tunelového záhonu k jednotlivým tyčkovým rajčatům. Moc moc je mi příjemná vůně bazalky mezi rajčaty. Ale dle mého bazalkay nebude kvalitní vlivem hnojení račat - vyhnojím záhon, pak skvašené slepičáky. Bylince to asi moc neprospěje. Ve skleníku to mám odělené a ta vůně při zběru rajských přímo táhne do kuchyně a ruka sama sahá po chorvatském olivovém oleji Lukášcheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.215 (?), 20.8.2017 15:18

Mám rajčata Vilma pěstovaná ve starém okapu nastřídačku s velkolistou bazalkou, je obří a hnojení jí prospívá (vzhledově je to ten druh co se prodává v supermarketech) Pod tyčkovými rajčaty ve kbelících mám jiný druh bazalky - salátovou a tu příště vyměním zase za tu velkolistou protože ta salátová možná i vlivem hnojení má obrovské listy a tím, že bujně roste, i když jsem ji sadila jen do hnízda, znemožňuje zalévání. Zalévám proto přes bazalku a ta pak sem tam má tendenci zahnít když ve žlábcích té salátové odrůdy zůstane voda. Takže příště tam dám taky tu velkolistou která roste spíš do výšky než do šířky. Jinak myslím, že bazalce je u rajčat dobře. Když jsem ji pěstovala samostatně nikdy jsem neměla takový výnos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika