Co je "chytrá houba" - uváděli v Receptáři



Stránky: 1,  2   
host - 109.108 (?) 
28.6.2010 9:58, zobrazeno: 33664x

Jest-li někdo ví, co to je a kde se to koupí ráda bych tento přípravek použila jako prevenci plísně okurek.Děkuji za informaci.Markéta.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 28.6.2010 12:14

Chytrá houba se říká Pythium oligandrum, která cizopasí na kožních mykozách, používá se v dermtologii, ale v zahradě jsem neslyšela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.45 (?), 28.6.2010 13:08

Receptářový pořad jsem viděl a chytrá houba mě zaujala natolik, že tazatelka mě jen o chvíli předběhla.

Při zběžné prohlíce netu jsem zjistil, že se houba používá nejen v dermatologii, ale také ve stavebnictví a zelinářství. Pokud si vzpomínám, tak zelinářský přípravek se jmenuje Agro stop plísni (neručím za to, lze vyhledat). Snad se dá koupit v e-shopu a možná už ji budou mít i prodejny s fungicidy.

Jen bych dotaz rozšířil pro znalce: používá se preventivně nebo až jsou rostliny napadeny, aby se houba měla čím živit?     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 28.6.2010 13:57

Máte v tom poněkud hokej. Houba, obchodním názvem Polyversum se prodává(vala) jako přípravek s účinkem proti houbám napadajícím kořeny a kořenový krček. Dále působí jako stimulant zvýšení odolnosti rostlin. NENÍ to přípravek PROTI plísni okurkové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.45 (?), 28.6.2010 14:12

S tím hokejem bych nesouhlasil. Polyversum je skutečně proti padání klíčních rostlin, ale neslyšel jsem, že by se jím léčila mykóza na nohou, což tato houba umí.

Jedná se o houbu, která "požírá" plíseň a tím ji likviduje.

Ostatně proto hledáme informace.      I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 109.108 (?), 28.6.2010 19:28

Chytrá houba se skutečně v dermatologii používá a celkem úspěšně.Právě že požírá jiné houby, což plíseň nohou je, je v tomto velmi účinná.Zmátlo mě jen, že ji lze použít preventivně právě u sazenic okurek, ale když vezmu v úvahu její podstatu, proč ně.Markéta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 103.255 (?), 28.6.2010 19:29

Mrkněte všichni na symbiom.cz a tam vše zjistíte. Polyversum není na padání klíčních rostlin, na to je myslím symbivit. Na těch stránkách zjistíte vše a v dotazech zjistíte, že pravděpodobně mluvili určitě o polyversum. Mají tam v aktualitách, že právě byli v receptáři, který jsem já neviděla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hlousek2 - (17) - 152.112 (?), 28.7.2010 9:05

Já Polyversum mohu jen doporučit. Na plíseň okurkovou mi ve skleníku skvěle zabrala. Když jsem měl asi půlmetrové okurky, začali usychat - část přípravku jsem nalil ke kořenům a části postříkal. Po týdnu jsem odstranil seschlé listy a nyní mám ve skleníku džungli :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.76 (?), 8.3.2011 22:08

Pár let jsem polyversum zkoušela na zahrádce a ve skleníku, ale musím konstatovat, že účinek není 100 procentní proti plísni okurkové. Rostliny jsou sice odolnější, ale při větším tlaku nákazy podlehnou. Ale chytrá houba z receptáře není polyversum! P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.122 (?), 8.3.2011 23:16

Zkuste si vygůglit Pythium oligandrum - chytrá houba. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika