Čierna rajčina



Stránky: 1,  2,  3   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 15.178 (?) 
9.12.2014 19:55, zobrazeno: 24814x

Svetova rarita bridtskemu farmarovi panovi Brownovi sa podarilo vypestovat čiernu rajčinu.

Čierna rajčina
Čierna rajčina
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 23.141 (?), 9.12.2014 20:28

no pekne..mne ich nosia z Kollarova uz vela rokov...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 9.12.2014 21:14
To není žádný zázrak, Indigo Rose sám pěstuji už 2 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.22 (?), 10.12.2014 9:36

A můžu se Vás zeptat, jak hodnotíte jejich chuť? Já jsem je měl tuto sezonu a bylo to jedno velké zklamání. A to jak chuťově(žádné cukry, žádné kyselinky) tk v náchylnosti vůči plísni bramborové, kterou chytlo suvěréně jako první. Podobná odrůda Bosque blue na tom byla prakticky stejně. Jako okrasa dobrý, ale k jídlu bude halda lepších odrůd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 10.12.2014 14:48
Zdílím Váš názor na chuť, protože to rajče i podle mě žádnou nemá. Pěstuji ho pouze pro jeho vzhled. Náchylnost k plísni byla srovnatelná jako u ostatních rostlin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 39.231 (?), 10.12.2014 16:31


Indigo Rose jsem měl letos poprvé a také naposledy. Rostlina špatně a pomalu rostla, dost špatně se mi odhadovalo, kdy sklízet plody, v odolnosti vůči plísní patřila k těm odolnějším, chuťově nevýrazná. Mir.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bacula - (37) - 145.88 (?), 4.1.2015 11:45

Dobrý den, rajčata Indigo Rose pěstuji také, tak tu již někdo zmiňoval kvůli zajímavému vzhledu (pěstuji je dvě sezony, letos to bude potřetí). Chuť mi připadá průměrná a opravdu velmi dlouho trvá, než dozrají. Od začátku jsou černé se zeleným líčkem, teprve kdy žto zelené místo zčervená, je zralé, u nás to trvá mnoho týdnů. Na druhou stranu každého tato rajčata zaujmou. vloni jsem prvně zasela rajče Black cherry, které není černé, ale spíš hnědé (viděla jsem je prodávat i pod názvem čokoládové rajče) a to je chu´tově opravdu moc dobré. Jediným nedostatkem je, že mi dost praskalo, ale je plodné a chuť báječná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.152 (?), 8.2.2015 16:46

Som prekvapený, že vám zle rástla, nakoľko ide o odrodu, ktorá má obvykle veľmi slušne vyvinutý a mohutný koreňový bal. Jeden čas bola u nás v záhradke kvôli tomu i adeptom na podpník pod klasické odrody, ktorým vie ten mohutnejší koreňový systém veľmi pomôcť...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 8.2.2015 18:17

Vy si z nás děláte srandu nebo jste provokatér.

                                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.152 (?), 8.2.2015 22:02

Mr. Bigggg, neviem, čo vás vedie k tomu, že reagujete prakticky na každý môj príspevok, a to zásadne negatívne alebo nekorektne. Beriem ale na vedomie, že takých neveriacich Tomášov je viac, a tak som sa rozhodol, že vám urobím radosť a počas tohtoročnej sezóny si budem všetko dokumentovať i na foto...

A čo sa týka bohatosti koreňového balu, to nie je výlučne záležitosť iba odrodová, ale i výsledok istého pestovateľského fortielu a úsilia už od zasadenia semienka, kde sa za každú jednu chybičku alebo zanedbanie platí.  Napr. taký pán Burda, v ČR vychýrený svojimi úžasnými paprikami, by vám o tom vedel rozprávať celé hodiny... A iba tak pre zaujímavosť a na okraj: momentálne testujem pestovateľský postup, pomocou ktorého sa dá koreňový bal rozkošatiť a zväčšiť na cca dvojnásobok, a to všetko bez chémie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika