Choroba rajčat



Stránky: 1,  2   
host - 96.34 (?) 
5.9.2019 20:58, zobrazeno: 3783x

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, co mi ničí rajčata? Plus listy jsou stočené. Děkuji. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 208.132 (?), 6.9.2019 6:26

Najskôr to vyzerá na Alternáriovú škvrnitosť v pokročilom štádiu, chcelo by to ale ešte foto listov.

 Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.34 (?), 6.9.2019 19:37

Tady jsou listy. Ze začátku jsem myslel, že to bude tím, jak byla rajčata hustě u sebe, že je to otlačené, ale nevím nevím :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.34 (?), 6.9.2019 19:38

Další foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 6.9.2019 20:05

Dejte si ty fotky do gůglu možná vám něco podobného najde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 208.132 (?), 7.9.2019 8:16

To krútenie listov je len fyziologické, reakcia na prudké zmeny a výkyvy v počasí, najmä horúce dni, niektoré odrody sú na to citlivejšie. Alternáriu na vašich listoch nevidím, ale spodné ste mali otrhané, takže ju nevylučujem. Koncom leta a začiatkom jesene sa často objavuje aj na plodoch.  Ja som tento rok chémiou nestriekala a už ani nebudem, sem tam vidno známky patogénov na spodných listoch, plody sú v poriadku.

 K veľmi odolným druhom u mňa patria cherry Santa Orange F1 a Tutti Frutti F1,z koktejlových Primabella F1.  

  Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2724) - 6.138 (?), 6.9.2019 23:10

Nejspíš Vás moc nepotěším: Eva T. má s vysokou pravděpodobností pravdu, když píše, že je to alternáriová skvrnitost. A je tu ještě horší zpráva: dokáže v půdě přezimovat v našich klimatických podmínkách - jak dlouho už ten problém máte?

Takže jsem si vyhledal nějaká doporučení a zjistil jsem, že některé, ne však naše, odrůdy jsou proti ní odolné (letos už s tím stejně nic nenaděláte). Tady jsou: Iron Lady; Mountain Supreme; Mountain Magic; Defiant PhR; Jasper; Juliet; Verona.

Shodou okolností pěstuju Mountain Magic už druhým rokem. Je to koktejlové rajče bujného růstu, vynikající chuti s dobrou plodností a navíc se chlubí odolností proti plísni bramborové - to se mi ale už druhým rokem nepodařilo ověřit, protože u mne se prostě nedostavila (díky, Matko Přírodo). A můžu Vám poskytnout tak 3 semínka. Když je vysejete včas (počátek ledna), můžete je velmi dobře nařízkovat a získat tak až 15 rostlin - vyzkoušeno v Ústí nad Labem. Jinak jsou k objednání v Británii od firmy Thompson&Morgan. Nejsou sice nejlevnější, ale stojí za ty peníze. S těmi ostatními odrůdami nemám bohužel ani nejmenší zkušenost.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.34 (?), 7.9.2019 10:39

Dobrý den, všek děkuji. Zajímavý je, že máme více druhů rajčat: Tornáda F+1, datlové (ale už nevým jaké přesně), pak nějaké keříkové 2x a černé rajče. Skvrnitost je pouze na těch Tornádech a k tomu ještě na zralých a ne na všech, to co jsem fotil byl extrém, jinak 2-3 puntíky. Takže ty napadený mám vytrhat a do popelnice? Chemii na rajčata nepoužívám. Loni bylo vše bez problémů. Sazeničky si pěstujeme sami. Nejdřív jsem si právě myslel, že je to otlačením, jak rajčata byly natěsno u sebe. Mountain magic jsem našel i u nás. Máme raději typu cherry. Vynikající jsou ty datlové, které máme zdravé, tak je dám i příští rok. Zajímalo by mě, co to bude s těmi rajčaty :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.34 (?), 7.9.2019 10:41

Hrubky mi v příspěvku neřešte, teď jsem si to přečetl pořádně, díky :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.12 (?), 7.9.2019 13:23

Rajcata Vám ničí jejich stáří, výkyvy počasí, nedostatek hořčíku a celkově špatný stav rostlin. Jestli se dobře dívám, tak jim chybí olistění a zrají teprve na druhém nebo třetím vijanu, což je pro tuto dobu docela nízko. Buď je máte pozdě vysazené, nebo jsou plody na keřích hodně dlouho, což je v letošní sezoně, kdy rajčata špatně zrají, docela běžné. Pro dobrou úrodu a zdravotní stav rostlin si musíte zapěstovat mohutné rostliny, které budou lépe odolávat výkyvům počasí, případným chorobám a nešetrným zásahům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika