Cherry paradajky



eugen - (40) - 209.111 (?) 
8.1.2012 15:43, zobrazeno: 6104x

Dobrý Deň.

Dnes som si kúpil v jednom markete cherry paradajky, také väčšie a podlhovastejšie. Chcem sa spýtať či z ich semienok mi vyklíčia nové priesadky na jar a ak áno či ich treba moriť a čím. Každoročne semená paradajok kupujem, teraz chcem mať vlastné Za rekcie vopred ďakujem. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 8.1.2012 18:21

Dobrý den, semínka vyklíčí, nemáte však jistotu pravosti,protože to kupujeme hybridní plody..Taky to ovšem občas dělám.Když si v obchodě koupíte semena odr. Pollicino F1,dostanete ona chutná rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eugen - (40) - 209.111 (?), 8.1.2012 21:01

Dakujem.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.7.2018 6:30

Taky jsem vyzkoušel zasít semínka z (v ČR) koupeného cherry rajčete z Maroka. Mám teď asi 10 tyčkových rostlin, které se velmi podobají, ale plody jsou buď menší (5-12g) nebo o něco větší (10-18g). Na jedné rostlině s třemi výhony je jich až 200. Když jsem ochutnal první vyzrálé rajče, zjistil jsem, že tak chutná rajčata jsem ještě nikdy nejedl. Ta původní cherry (v zimě) tak dobrá nebyla. Už jsem jich vypěstoval asi 5 kg. Sběr je náročný jako sběr třešní, akorát nemusím lézt na strom. Rajčátka totiž dozrávají postupně a ne v celých vijanech. Nosím je kolegům do práce. Z velkých rajčat, kterých se mi zatím urodilo asi 40 kg, dělám protlak a z něj možná kečup. Věřím, že sezóna nekončí. Přesto se mě několik známých ptalo, čím ošetřuji. Jim už sezóna končí. Myslím, že bez Acrobatu bych po nedávných silných deštích končil taky.

Cherry plody
Cherry plody
Chery rostlina
Chery rostlina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika