Česká rajčata 2017



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 129.20 (?)
1.7.2017 10:20

Teda, Vladimíre, našla som toto vlákno až teraz a klobúk, dolu, robíš parádne prezentácie a určite kus roboty pre propagáciu českých rajčat. Ja nemám také vzorkové záhony, dosádzam, kde sa mi práve uvoľní miesto. Ešte sa strojím dnes vysadiť pár koreňov na miesto po zbere cesnaku. Tvojim rajčinkám sa, ako vidím darí, som zvedavá, ako dopadne degustácia, Ako písala Jana, radi prídeme. 

                      Eva T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 173.17 (?), 29.6.2017 4:13, zobrazeno: 50214x

jak mně rostou a jak mně chutnají. Nějak se mně zastesklo po těch českých hybridních rajčatech a tak jsem pro ně letos vymezil jeden celý záhon – 22 rostlin. V úterý jsem si udělal takový paravan, aby se mně tato rajčata dobře fotila (celé rostliny) a všechny rostliny jsem nafotil. Fotky jsou určeny pro mé přátele za Atlantikem, ale přidávám některé i zde, i když asi většina z Vás tyto odrůdy zná a doma je pěstuje.

           Vladimír

Záhon rajčat
Záhon rajčat
Torino F1
Torino F1
Gallant F1
Gallant F1
Sonet F1
Sonet F1
Orkádo F1
Orkádo F1
Tornádo F1
Tornádo F1
Start F1
Start F1
Toro F1
Toro F1
Stupické polní rané
Stupické polní rané
Stupické skleníkové
Stupické skleníkové
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 29.6.2017 12:58

To se mi moc líbí. Asi taky proto, že to jsou naše známé odrůdy. A moje oblíbené, většinou velmi chutné Orkádo, se na výstavku taky vešlo. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.7 (?), 29.6.2017 15:11

Urcite potom poslite aj vysledky degustacie. Nech vam vydrzia taketo zdrave do konca sezony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 30.6.2017 5:33

Jistě se pokusím porovnat chuť všech těchto rajčat a také o tom něco napsat. Problémem pro mne bude, sehnat někoho dalšího, kdo by se mnou takovou degustaci realizoval. Při více lidech by byly výsledky zajímavější. Před lety jsem jednu takovou degustaci realizoval, ale přítel milovník rajčat je v sučasné době v kritickém stavu. A degustovat s někým, kdo si občas kousne do rajčete by bylo asi k ničemu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 30.6.2017 17:41

Jak to, Vladimíre, že nemáš nikoho na degustaci, my s Evou dorazíme, stačí stanovit vhodný termín. Jednu degustaci už jsme minulou sobotu uskutečnily a bylo to velmi příjemné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 173.17 (?), 1.7.2017 6:40

Jak už jsem někde psal, tak mám v Kanadě v Calgary (místo pořádání zimní olympiády s nadmořskou výškou 1200 m n.m) přítele, který pěstuje rajčata venku na záhoně. Protože jeho sezóna začíná až začátkem června a brzy končí, tak může pěstovat pouze velmi raná rajčata, mezi která bezesporu patří všechna rajčata typu Stupického. Dohodli jsme se, že letos oba vysadíme Stupické polní rané od všech českých semenářských firem a on ještě bude také pěstovat tzv. Stupice a Moravský div (jejichž semena kolují světem). Já jsem si k tomu přibral Taminu a Matinu z NDR a BRD.
Hlavním cílem tohoto pěstování je posoudit ranost těchto odrůd. U mne to momentálně vypadá takto.
           Vladimír

Stupické
Stupické
Stupické
Stupické
Stupické
Stupické
Stupické
Stupické
Stupické skleníkové
Stupické skleníkové
Matina
Matina
Matina
Matina
Tamina
Tamina
Start F1
Start F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 129.20 (?), 1.7.2017 10:20

Teda, Vladimíre, našla som toto vlákno až teraz a klobúk, dolu, robíš parádne prezentácie a určite kus roboty pre propagáciu českých rajčat. Ja nemám také vzorkové záhony, dosádzam, kde sa mi práve uvoľní miesto. Ešte sa strojím dnes vysadiť pár koreňov na miesto po zbere cesnaku. Tvojim rajčinkám sa, ako vidím darí, som zvedavá, ako dopadne degustácia, Ako písala Jana, radi prídeme. 

                      Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.246 (?), 1.7.2017 14:03

Vladimir, Vadimir, kopu zahradkarov uz teraz zavidi... a nielen tie rajcinylaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tuzezlypes - (22) - 195.1 (?), 3.7.2017 22:03

nádhera, krásná práce. Také mám už zasedlé plody, ale že by bylo něco už červené, to kdepak. Lépe se daří rostlinám na venkovním záhonu než těm ve skleníku. Pouze Tornado je jak tak srovnatelné na obou stanovištích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.17 (?), 5.7.2017 6:50

Tu první degustaci bych viděl tak na příští týden, nejlépe ve středu nebo v pátek. Temín by jsme si ještě upřesnili. Z těch, kterým říkám české nebo jejich příbuzné, by měly být v plné zralosti jen ty opravdu rané. Stupické polní rané od všech českých firem, Stupické skleníkové, Tamina, Matina, Start F1, Toro F1, Gallant F1 a Bejbino F1. Ty polopozdní a pozdní Tornádo F1, Orkádo F1, Mikado F1 a Torino F1 jsou zatím zelené a Uragán F1, je zatím slabá rostlina (měl jsem problémy vůbec něco vypěstovat-neklíčily mně semena). V průběhu léta jistě počítám, že přijedete ještě jednou na ochutnávku mé chlouby, španělských rajčat, které jsou většinou růžové a červené bifteky. Plody na nich zatím jen rostou a jsou všechny jen zalené. Pčitom bychom dodělali i ta zbývající česká.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika