Ceketa - choroba?



kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 242.213 (?) 
13.7.2019 9:07, zobrazeno: 1775x

Jedná se o nějakou chorobu? Zálivka je bohužel i na listy (spolu s trávníkem brzo ráno), přesto se ale osychání listů projevuje jen asi 3 rostlinách z 10 (4 odrůdy celkem, bohužel už nevím,. Mám zkusit špatné listy odsdtranit?

Tak jsem se byl ještě ujistit, kolik je to pravdu rostlin napadených a po 2 dnech deštů se bohužel na většině rostlin začíná šířit padlí :(Předpokládám, že nemá smysl dnes provádět nějaký postřik, když má odpoledne ještě pršet.




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 13.7.2019 11:12

Ještě koukněte na spodní stranu listů, jestli tam neuvidíte svilušky(posáté, pavučinka) U mě je to na cuketách a okurkách nejčastější problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 13.7.2019 13:00

...a ta bílá kresba na listech nejspíš není padlí. SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 13.7.2019 18:48

Myslím, že by to mohlo být i přemokřením. Svilušky se zřejmě za deštivého počasí tolik nešíří. Důležité je, abyste vypěstoval dobré plody. Já mám po vlně veder (kolem 38ºC), kdy zřejmě částečně zasychají blizny, plody zdeformované. Poněkud odlišné "žárovky" se zase tvoří, když prší do rozevřených květů. Naštěstí mi začínají plodit mladé sazenice pozdních cuket a tak cuketová sezóna nekončí.

Cukety zdeformované v horkém počasí
Cukety zdeformované v horkém počasí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika