Atraktívne druhy rajčín



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Eva Tomi - (1) - 170.243 (?) 
19.8.2019 9:28, zobrazeno: 15348x

Syn mi nainštaloval nový počítač, zabudla som heslo, tak som sa prihlásila pod novým.

 Minulý týždeň som porovnávala chute a farby niektorých druhov rajčín.

Z trojice Kumato, SacherF1 a KakaoF1,ktorých plody vyzerali temer rovnako, nám predsa najviac svojou zvláštnou príchuťou (dcéra ju nemá rada a hovorí jej bakelitová) chutilo Kumato, Sacher bol sladší, ale menej výrazný, Kakao chuť v pohode, úrodnosť pomerne vysoká.
Výborne chutilo tmavé pruhované Girl Girl’s Weird Thing a indigo
Lucid Gem - očarili aj na reze. Sladučké bolo aj Brads-black-heart, no
Sergeant Pepper chuťou moc neoslnil, hoci vzhľadom bol atraktívny.
Z viacfarebných mäsitých noviniek v mojom sortimente ma zaujali chuťou i farbou zeleno- červený Captain Lucky, Ananas Noire a samozrejme Eva Amish Stripe a Flame. Orange Russian 117, ktoré už pestujem 2. rok -zaradím na budúci rok určite tiež. Jeden koreň som nechala v kvetináči a tam rodí už od mája doteraz a stále nahadzuje plody, hoci pod strieškou ho trápia molice. 

 Primoru zo semienok z Lídla tiež asi zaradím do pestovania budúci rok.

 Eva T.


Farebná paráda
Farebná paráda
Viacfarebné
Viacfarebné
Sergeant Pepper
Sergeant Pepper
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 194.24 (?), 30.8.2019 16:23

Máte je parádní všechny..Můžu se zeptat, kde sháníte semínka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 30.8.2019 16:26

Nešlo mi přihlásit se, dotaz jsem poslalal já..děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 135.151 (?), 31.8.2019 15:33

Semena Brad´s Black Heart, Sergeant Pepper a Girl Girl´s Weird Thing jsou původně z Tomatoville a protože se jedná o nehybridní odrůdy je možné je u nás sehnat od někoho, kdo dělá přesevy a pro sebe si nechává semena. Nevím jestli někdo v USA (firma) nebo někde jinde tyto odrůdy prodává, ale dostat je od firmy za Atlantikem není jednoduché. Ostatní semena nešly přeze mne a tak Vám musí odpovědět Eva T.

   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 208.132 (?), 31.8.2019 17:15

Lucid Gem, Amana Orange a Ananas Noire mám zo slov. Webu, Eva Amisch Stripe, Cour d´Bue Bicolor a ďalšie z belgického, Captain Lucky a Flame od Matela a ešte Orange russian 117 a Fresu od Vladimíra. Všetky sú tiež nehybridné, takže možno z nich brať semená. Adresy Webov sa tu nemôžu uvádzať.Pridávam ob.r na spestrenie. 

                                             Eva T.

Srdcia
Srdcia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 135.151 (?), 31.8.2019 17:49

Také mám na zahradě jedno nové, barevné atraktivní rajče - Lithium Sunset.

           Vladimír

Lithium Sunset
Lithium Sunset
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 1.9.2019 11:28

Děkuji oběma za odpovědi, pokusím se poshánět, mám ráda bifteková i mini rajčata..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.196 (?), 28.1.2021 16:10

Pro někoho mohou být atraktivní nejen nové odrůdy, ale také staré, tzv heirloom (dědictví).           V roce 2019 zemřela Carolyn Male kamarádka Craiga de Houliera, uznávaná jako jeden z největších odborníků na pěstování rajčat. V devadesátých letech minulého století vyšla její kniha „100 Heirloom Tomatoes for the American Garden“ dodnes považovaná za nejlepší knihu o rajčatech. Heirloom znamená stará odrůda- dědictví). Pod číslem 90 je v ní uvedeno české rajče, jedno z nejvíce pěstovaných rajčat na světě. Tuto knihu bych si přál, ale nebyl žádný dotisk a jen občas se vyskytne v USA nabídka na použitou. Proč o tom píši? Její přátelé na její počest shromáždili všechna ještě dnes dostupná semena odrůd z této knihy a budou je na její počet udržovat. Já jsem dostal nabídku, abych si z toho seznamu vybral odrůdy, jejichž semena bych chtěl, pochopitelně zadarmo. Jsou to všechno odrůdy OP (nehybridní), mnoho z nich už jsem pěstoval, ale přesto mám problém z tolika zbývajících odrůd si něco vybrat. Zatím jsem odepsal, že si něco vyberu pro sezónu 2022, ale budu to muset všechno probrat a zjistit si o každém rajčeti co je zač. kdyby někdo měl dobrý tip, nebudu se zlobit.

           Vladimír

PS.:A teď ten seznam:                                                                                                     100 Heirloom Tomatoes for the American Garden
by Carolyn J. Male

2. Amish Paste
3. Amish Salad
5. Anna Russian
6. Teta Ginny's Purple
7. Teta Ruby's German Green
10. Black from Tula
11. Box Car Willie
13. Brandywine Pink (Sudduth Strain)
14. Brandywine Red
15. Brandywine Yellow (Platfoot Strain)
16. Break O 'Day
17. Brianna
18. Bulgarian # 7
19. Bulgarian Triumph
20. Cherokee Chocolate
21. Cherokee Purple
23. Crnkovic Yugoslavian
24. Cuostralee
26. Dr. Carolyn
30. Družba
31. Hrabě z Edgecombe
32. Eva Purple Ball
35. German Red Strawberry
36. Gogosha
37. Gold Ball, Livingston’s
41. Green Grape
42. Green Zebra
43. Grosse Cotelee
44. Heidi
45. Herman's Yellow
46. Hugh’s
51. Kellogg's Breakfast
56. Manyel
57. Marizol Gold
58. Martino's Roma
61. Matina
62. Hypoteční zvedák (Estlerův)
63. Mule Team
66. Noir de Crimee
67. Olena Ukrainian
68. Omar's Libanese
70. Orange Strawberry
71. Pale Perfect Purple
72. Peach Blow Sutton
73. Pink Ice
74. Pink Ping Pong
75. Pink Sweet
77. Polish C
79. Redfield Beauty
80. Red Pear
81. Red Penna
83. Reif Red Heart
84. Riesentraube
85. Russian # 117 yellow and orange
87. Santa Clara Canner
88. Soldacki
89. Sophiina volba
90. Stupice
92. Tangella
97. Vyhrává všech
98. Wuhib
99. Žlutá hruška
100. Zogola
PŘIDALA ODRODY
- z jejích nabídek
2.Moravski Div
4.Pervaya Lyubov
7. Dikovinka
8. Že ruské rajče
9. Schokoladnaja Sosulka
10. Galina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.227 (?), 28.1.2021 17:42

Z těchto znám pouze Black from Tula, jedno z mých nejoblíbenějších. Letos ho budu pěstovat jen venku, ve skleníku nemá moc plodů. Lahodné nahnědlé biftekové rajče.

Možná ještě lepší je Oaxaca Jewel, oranžové a o něco máslovější než Black from Tula.

Pěstuji jen pár rajčat, v základní skupině, kterou pěstuji pár let, a ke které doplňuji různé experimenty, jsou:

Black from Tula, Oaxaca Jewel, Sweet Million, Artisan Blush Tiger, Indigo Apple.

Loni kupodivu potěšil Montserrat, dlouho nic, ale ke konci sezóny, když už nic oc nebylo, plodil velká a dobrá rajčata, možná mírně stuffer (ale není to ta dutá verze, Montserraty jsou dva, málokdy je jasné, co člověk kupuje).

Letos chci zkusit Florentine Beauty, Black Beauty, Accordion Red a z Toskánska od Luccy Canestrino di Lucca.

Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
slniečko - (14) - 253.204 (?), 28.1.2021 19:10

Dobry vecer,

skor by som sa zameral na to, ze ktore su tazsie zohnatelne, pretoze v zozname su vynikajuce odrody.

č.5 -15 kazdu z tych odrod treba pestovat, Brw Yellow Platfoot som este nemal, ale ma vynikajuce referencie

č.18-21 je asi kazdemu zname, aj ked si myslim, ze Cherokke Chocolate nie je Heirloom

č.24-30 francuzsko bulharske predstavenie so sirokym aplauzom aj v Amerike

č.32,35,41,42 su velmi zabehane odrody, asi pozna kazdy

č.45 tam je asi chyba, zrejme Hartmannˇs Yellow

č.46-57 opat fantasticke odrody

č.61 mam semienka, ale nemam uz priestor, resp.chut mat viac ako 50 druhov v jednom roku, lebo je to potom odrzku porovnavat chute a ine parametre

č.62 mate zly google prekladac, je to Mortgage Lifter

č.66 tony chute, je to francuzska mutacia Black Krimu, plodnejsia a mohutnejsia, je lepsia

č.70 velmi popularna

č.80 poznam Srbsku, Americku, od firmy Franchi- 3druhy s rovnakym nazvom, neviem sa vyjadrit

č.83-85 su lahko dostupne a zname odrody

č.88 polsky malinowy steak, myslim potato leaf, ale uz je to x rokov, co som mal 3 korene

č.89,90 netreba predstavovat

č.99 je americka, britska submarine, francuzska a japonska verzia, vsetky su cherry a vsetky su zlte Yellow Pear a...

č.2 mate zdvojeny udaj s č.90 Moravsky zazrak je v azbukou hovoriacich krajinach sekundarny nazov Stupicke polne

č.4 budem sadit tento rok

č.10 vysoke referencie

Ak by som Vam odporucil, tak si vyberte, co sa tazsie zhana resp.drahe.Mozeme si potom vymenit.

Z mojho pohladu by som zobral:

č.97 Wins All (mate to v cestine

č.87 Reif Red Heart

č.63 Mule team

č.56 Manyel (Moons)

č.26 Dr.Carolyn

č.10 Galina

Dufam, ze budeme kooperovat.winklaugh

Pekny vecer,

slniecko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika