Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?



sluníčko1 - (8) - 172.198 (?)
19.10.2009 19:58

Cuketodýni sadím již 3 rok a každý rok je jejich velikost větší a větší čím to je nevím. Úrodu rozdávám po známích a jsem z Hodonína. Když zavřete oči a jíte ji syrovou myslíte si, že jíte cukroví meloun, ale ne vodnatý. A semínko se u nás asi vzalo zázrakem, protože jsme ho nekupovali. Děkuji za odpovědi. Ráda vám všem pošlu semínka, ale nikdo nepíšete kam.  Vaříme z ní každý druhý den přidáte jiné koření a hened to má jinou chuť. Uvažuji, že přestanu pěstovat některé dýně jako Hokaio atd. protože tohle všechno převyšuje chutí i vlastnostmi. Uchovává se v suchém teplém slepě nejlépe u kotle,  kde je celkem teplo ne chladný a vlhký sklep.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 128.44 (?), 18.10.2009 11:40

Vypadá to podobně jako roháč na ořechu v říjnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.185 (?), 19.10.2009 14:45

Dobrý den paní Svobodová,

ta Vaše"cuketodýně" vypadá velmi zajímavě (velikost, vůně, chuť i možnost využití). Sám pěstuji hodně druhů užitkových a okrasných tykví, ale s tímto jsem se ještě nesetkal. Ani na internetu jsem nenašel žádné vodítko, o jakou tykev by se mohlo jednat. I já bych měl velký zájem o nějaké semínko, ať již prostřednictvím zakoupení, či výměny za druhy tykví, které pěstuji sám. S pozdravem M.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kejklířka - (16) - 141.225 (?), 19.10.2009 17:41

Dobrý den,

jedná se o cuketu (i když s vlastnostmi dýně) odrůdy Giallo di Napoli. Také jsem letos koupila semínka s tím, že je to cuketa a překvapila mně délka výhonů i velikost plodů. Je třeba počítat s tím, že zabere hodně místa a na jedné rostlině jsem měla pouze 2 plody (celkem jsem měla 2 rostliny). Semínka se dají sehnat u nás, tuším Nohelgarden.

Chuťově jsou dobré, i když kulaté odrůdy cuket - tzv. rondini - máme ještě raději (doporučuji odrůdu Zappho - tu máme ze semínek z Německa - Demeter).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sluníčko1 - (8) - 172.198 (?), 19.10.2009 19:58

Cuketodýni sadím již 3 rok a každý rok je jejich velikost větší a větší čím to je nevím. Úrodu rozdávám po známích a jsem z Hodonína. Když zavřete oči a jíte ji syrovou myslíte si, že jíte cukroví meloun, ale ne vodnatý. A semínko se u nás asi vzalo zázrakem, protože jsme ho nekupovali. Děkuji za odpovědi. Ráda vám všem pošlu semínka, ale nikdo nepíšete kam.  Vaříme z ní každý druhý den přidáte jiné koření a hened to má jinou chuť. Uvažuji, že přestanu pěstovat některé dýně jako Hokaio atd. protože tohle všechno převyšuje chutí i vlastnostmi. Uchovává se v suchém teplém slepě nejlépe u kotle,  kde je celkem teplo ne chladný a vlhký sklep.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.62 (?), 26.10.2010 15:42

Dobrý den, se zájmem jsem si přečetl vaše pojednání o Vaší cuketodýni. Já jsem svého času zkoušel více druhů (odrůd), protože je máme rádi a zařazujeme je často v našem jídelníčku. Zatím se nám nejvíce osvědčily různé cukety (nejlepší žlutá dlouhá) a mexická dýně (žlutooranžová). Žádná však nevydrží tak dlouho jak Vy popisujete. Velmi mě zaujala ta Vaše a proto bych ji rád zkusil. Zatím zdravím a děkuji za odpověď Káf (kaf299@seznam.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 23.11.2010 11:16
Dobry den ta dyne mne velmi zaujala. V ninulych letech jsem mel butternut, ale asi je prilis nachylna na teplo a nikdy nebyla na chut takova jako od rakusanu, letos jsem zjistil ze mnohem lepsi je hokkaido-chutove a jednak se nemusi loupat a take hrave ostatni dyne prezije pri skladovani. A vzhledem k superlativum uvedenym zde... Nejradsi bych nejake semenko ziskal primo od zdroje /dost mozna doslo k nejakemu velmi zadoucimu krizeni/ jneb[zavinac]centrum[tecka]cz Jirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.213 (?), 9.2.2011 8:45

Dobry den pani Svobodova,

podarilo sa mi najst dodavatela na Vasu cuketodynu, ako volate Lunga di Napoli tekvicku... da sa kupit akekolvek mnozstvo...

  S pozdravom Ing. halas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kyprik - (49) - 23.110 (?), 25.10.2009 10:04

Dobrý den paní Svobodová,

bude to asi opravdu cuketa-tykev pocházející z Itálie odrůda "Gialla di Napoli". Zřejmě nebude zrovna běžná, protože na internetu na ni není moc odkazů. Její popis odpovídá více, než fotografie, kterou se mi podařilo najít. S pozdravem M.Slavíček.

Gialla di Napoli
Gialla di Napoli
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sluníčko1 - (8) - 172.198 (?), 30.10.2009 17:01

Děkuji to je přesně ono, jenom nevím kde se u nás vzalo semínko. První rok jsme na zahradě našli jednu rostlinu a pak se to rozjelo. Děluji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 30.10.2009 22:28

Bude to nějaké sprášené, já jsem koupila špagetové dýně, jediný druh a některé rostliny měly plody bílé, některé zeleně pruhované a některé žluté. Důležité je, že to roste k užitku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika