Ake rajciny a papriky si kupit do sklenika



host - 183.242 (?)
22.1.2011 14:35

Stejný názor jako Mirek, silnostěné, vzrůstnější papriky po jedné, ostatní Amy, Vlasta, PCR, po dvou. Feferony sázím po třech (Korál, Zvonkové), do skleníku nedávám, pálí jako čert potom i ty nepálivé. Ve skleníku 1-2 rajčata jsou fajn, vydrží daleko déle než venku. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 224.149 (?), 16.1.2011 10:35, zobrazeno: 67768x

kto mi poradi ake semienka rajcin a parik si mam kupit na pestovanie v slkeniku a este aka stolova odroda vinica by sa hodila do sklenika byvam na severe slovenska tak jedine pestujem v skleniku, dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.149 (?), 21.1.2011 21:22

papriky mam sadit do sklenika po dve ci po jednej?kedy zacat sadit semienka parik a kedy rajcat.dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 21.1.2011 21:24
v tomto tematu se to jiz probiralo... Kdy a jak zasít rajčata a papriky? vzdy po jedne rostline, obzvlast u hybridnich odrud
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 135.198 (?), 22.1.2011 13:33
Abych vše uvedl na pravou míru tak s panem mičurinem nesouhlasím. Papriky a rajčata do skleníku není vůbec nutné dávat. U obou plodin jsou vyšlechtěny venkovní odrůdy. Samozřejmě. že papriky jsou náchylnější, a tak papriky volíme spíše do skleníku nebo na chráněná stanoviště. Papriky sázíme vždy po dvou přibližně 20-30 cm od sebe. Ale rajčata do skleníku je zbytečné dávat. Pěstujte tam raději více paprik, nebo okurky, či rychlete zeleninu. Zahradník A.L.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 22.1.2011 14:14
Já si dovolím nesouhlasit s Vámi co se týče výsadby paprik. Velkoplodé, silnostěné papriky po jednom kuse, po dvou kusech běžné papriky jako je AMY, Vlasta, kozí nebo beraní rohy atd... Co se týče "osazenstva" skleníku jsem stejného názoru - bez rajčat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 22.1.2011 14:35

Stejný názor jako Mirek, silnostěné, vzrůstnější papriky po jedné, ostatní Amy, Vlasta, PCR, po dvou. Feferony sázím po třech (Korál, Zvonkové), do skleníku nedávám, pálí jako čert potom i ty nepálivé. Ve skleníku 1-2 rajčata jsou fajn, vydrží daleko déle než venku. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 22.1.2011 14:43
zahradnik A.L. pal, ze jsem zde uvedl, ze se maji sazet rajcata do skleniku-vzdyt to neni pravda! jen jsem uvedl, ze sazim po jedne rostline!!! u paprik sazim po jedne, pravda-feferonky po 2, nicmene pokud sazim po jedne tak rostliny na konecne misto vysadim husteji, ale i tak maji vice mista nez kdyby byly po 2 a vice ks - diky teto vysadbe se divili i zahradkari z Breclavi, kteri neverili jak je mozne mit takovemnozství paprika to nebydlim na j.Morave, jinak vse sazim ven, ve skleniku jsou okurky, pripadne teplomilne hybridy paprik, vetsina jich je ale venku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 22.1.2011 16:03
Na společnou výsadbu pálivých a sladkých dávám velkého majzla, co nejdál od sebe. Jak píšete, sladké umí potom pálit a nemusí to být jen ve skleníku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.198 (?), 22.1.2011 16:54
Pane mičurinec omlouvám se, špatně jsem formuloval větu. Ale co se týče výsadby paprik, tak skutečně se sází po dvou. Mám na to vzdělání. Že vy je sázíte po jedné to je klidně možné, nebojte se je dát po dvou. A.L.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 22.1.2011 17:00
kdyz jste zminil vzdelani - ja ho mam take a jine nez 1cky na matur.vysvedceni jsem nemel - ale o vzdelani jste se zminil Vy, proto se musim hajit! nicmene treba hybr. odrudy typu Fantazia je hřích sazet po 2ks, navíc je statisticky dokazano - dle Vyzkumneho ustavu, ze rostliny pestovane po 1ks plodí více! Takze ne ze by ty po 2neplodily, ale statisticky to vychazi lepe ve prospech tech, co jsou vysazeny po jedné!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika