A zase ty fleky na listech rajcat



vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 146.246 (?)
11.5.2017 4:28

Co nejrychleji je je přesadit! Já je přesazoval před 3 týdny a od té doby jsou ve skleníku a rostou dobře. Teplota v noci tam nebývá ani 5°C, ale nijak jim to nevadí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 189.13 (?), 10.5.2017 15:05, zobrazeno: 29663x
Dobry den, tri týdny mam ve skleniku sazenice rajcat, doma predpestovanych. Celou dobu doma krasne prosperovaly, po předándani do skleniku zacala chloroza, ted pokračují tyto fleky, rostliny neprospivaji, některé se svesuji od korunky dolu... Poradíte co s tim? Dekuji. Ps; na noc maji pritopeno, teplota neklesne pod 10 stupnu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 189.13 (?), 10.5.2017 15:06
Jeste jedna fotka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.13 (?), 10.5.2017 15:07
List ze spoda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 10.5.2017 15:14

Když je fofrem pichnete z předpěstovávacích nádobčiček do volné země, tak majó šancu, že se rychle spravijó. Chcó volnost. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 80.51 (?), 11.5.2017 9:50

Souhlasím, že je může zachránit jen přesazení. Kelímek běžně postačuje k vypěstování zdravé a vzrostlé sazenice. Rajčata v počtu 50-80ks, letos 90 ks, vypiplávám pro sebe a rodinu více než deset let v bytě za oknem, pak je podle počasí v různě dlouhých intervalech dávám na balkon, zpět do bytu atd.. a nakonec po zmrzlých na zahradu. Letos jsme myslela, že budu bez rajčat. Problém byl v univerzálním substrátu Agro, jsem si naprosto jistá, jelikož jsem vysévala dvakrát nezávisle na sobě, s desetidenním odstupem, jen ten substrát byl totožný. Rostlinky v substrátu Agro na množení pěkně vzešly, přepikýrované v kelímcích byly do 4. pravého listu pěkné, po vytvoření 5. a 6. listu se začaly ohýbat i kroutit, listy ztácely barvu, pevnost a přidaly se fleky, byly s citem přihnojené Kristalonem Start. Absolutní nervák. U všech rostlinek jsem odstranila dva prví pravé listy, od všech vytřepala substrát ve kterém byly zasazeny a přesadila do zahradního substrátu Florcom(dvakrát dražší). Po čtyřech dnech bylo jasné, že tato operace je zachrání, dnes jsou všechny do jedné vhodné k sázení na zahradu, listy ztratily netypický zápach a voní po rajčatech, začínají nasazovat na květy, - většina ve 150ml kelímcích od jogurtu Madeta lahůdka, některé ve 300ml kelímcích, naplněných substrátem jen do 2/3. Devět rostlin v kelímku mělo substrát Agro ke množení, proces byl tentýž, negativní a rovněž jsem přesazovala do Florcomu. V minulosti jsem se substátem problém neměla, letošní ponaučení mi stačí, Agro nikdy více. Mám pět odrůd, nejlépe se s nestandartními podmínkami vyrovnávaly Stupické rané a keříčková Vilma, hůře datlové Mandát, nejhůře Býčí srdce (teď je největší a nejsilnější)  a Start F1 kolabovalo zřetelně jako první a nejvýrazněji. Takže chybami se člověk stále učí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 146.246 (?), 11.5.2017 4:28

Co nejrychleji je je přesadit! Já je přesazoval před 3 týdny a od té doby jsou ve skleníku a rostou dobře. Teplota v noci tam nebývá ani 5°C, ale nijak jim to nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.13 (?), 12.5.2017 15:44
Dobrý den, tak jsem udelala vse možné i nemožné, rajčátka prosadila, dala novy substrát, přidala guano, pred presazenim jsem kořínky namocila v lignohumatu, tri dny pred tim jsem dávala zálivku + postrik fytovitu, nicméně nic nepomáhá, fleky se šíří a rostlinky zkomiraji, listy sesychaji, přeneslo se to i na papriky... napadá někoho jeste co by pomohlo? Kdyz jsem dnes otevřela dveře skleniku, tak jsem se zoufalstvím rozbrecela, tolik práce, pece a prijde mi, ze je vse na vyhozeni... Posilam foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.13 (?), 12.5.2017 15:46
Více z blizka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 189.13 (?), 12.5.2017 15:48
I nové sazenicky ztrácí barvu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 12.5.2017 15:54

A nemůžou mít prostě jen úpal? Přenesení z domova do skleníku je docela šok a k tomu vysoká teplota a ostré slunce. V noci kosa, prostě všeho moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika