Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Galant jsem také asi před 3 lety zkusil. dostal jsem balíček jako reklamu v nějakém časopise. Rostlina byla pěkná plody také, ale odešla velmi rychle na plíseň a slupka rajčat byla tvrdá.

Pokud beru start jako základ - 100% - vynikající chuť, šťavnaté, občas žlutý límec mi nevadí. Mám je raději lehce podtrhnuté. V plné zralosti mi, až tak nechutnají. Dobře se pěstují nyní mi již plodí okolo 20.7 a bez problému se dožijou ve větraném skleníku prvních mrazíků. Od té doby co jsem zrušil sklo na skleníku a dal jsem makrolon, tak mám po sezoně již v polovině října.

Galant 40% silná slupka, plíseň, když nebyla plíseň rostlina vypadala krásně

Stupické 20% - plísen blesková, nechutné plody, Překvapilo mne, jak má málo listů na rostlině a chuť byla jedna z nejhorších co jsem jedl. Vždy pěstuji start a vždy porovnávám se startem

Bajaja 10%, nechutné tvrdé plody s tvrdou slupkou a náchylné na plíseň. Snažím se všechna rajčata pěstovat pod nějakou stříškou ať baráku, nebo skleníku, nenechávat je napospas dešti a větru. Dokonce jsem nyní uvažoval přistavět pouze přístřešek z makrolonu, protože pod tím přístřeškem z makrolonu je krásné mikroklima. Když máte kakrolon na pergole můžete se ohřát, ale neúpéct

Rybízové byla přímo odrůda, kterou jsem pěstoval snad ještě za totáče 10% extrémně malé plody mi vadí. Mnoho práce málo muziky. Rostlina byla moc vzrůstná a rozložitá.

Bambino 90% Menší plody mohou za procenta, ale chuťové výborné,

Tornádo 70% Bylo vrůstnější než start, ale chuť plodů horší. Další si již nepamatuji. Byla vyřazena z mého sortimentu.

Vilma 80%. Vynikající lehce pepřová chuť a mega šťavnaté. Po zakousnutí to bouchne.

Další 2 rajčata i kterých již nevím název. jedno bylo podobné marzoni a dokonce jej pěstuji již 4 rokem ze semen (nebyl to hybrid) a semena mně vzešla i po 3 letech, kdy jsem si je pouze usušil v sušičce na zkoušku na jídlo. Má velmi tenkou slupku, teoreticky ani nevíte, že jste kously do slupky. Žena z nich udělala základ na rajskou a základ na pizzu s mou pálivou paprikou jalapeňo a kayanský pepř. Ženě velice chutná, že je sladké. pro mne není dost šťavnaté. 90%

Poté jsem pěstoval černé rajče. prý chuťová bomba. Ani sousedce nechutnalo a to jsem ji ty rajčata daroval. Nutno říci, že ji již nic nedám. Ona ohrnuje nos už i nad startem. Rajčata hodně padala a měla neuvěřitelnou klíčivost. Ještě za dva roky jsem likvidoval nové rostlinky z toho rajčete. Co mi nejvíce vadí na černých rajčatech? Nepoznáte kdy jsou zralá a musíté si sáhnout zda je měkké. Možná byla přezrálá či nedozrálá a tak nám nechutnala. 10%

Jako host jsem sem dal odkaz na moje časosběrné video ze skleníku. Pokud jste neviděli a chcete kouknout tak zde je odkaz https://youtu.be/pI3GGb18iGo

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika