Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Vladimíre, ja sama som mala vždy dojem, že DTM sa počíta od doby kvitnutia po uzretie plodov,(aj som to tak vždy pre seba uvádzala) dosť ma to zaujíma, lebo sa snažím doma čo najskôr dopestovať vlastné zrelé rajčiny Ale včera som na podnet niekoho na tom fóre kto to vyvracal, zapátrala trocha na nete, lebo som to chcela vyvrátiť a naozaj som nikde nezistila, že to je od kvitnutia- vždy bolo uvedené od vysadenia- hoci pre mňa je to nelogické. Možno som nepátrala dlho, možno máš lepšie, hodnovernejšie zdroje. Budem rada, keď to uvedieš na správnu mieru, mne sa to tiež zdá najlogickejšie od doby kvetu po dozretie. Tak som písala posledne aj Magliu Rosu, ktorej prvé plody uzreli túto sezónu u mňa po 48 dňoch od kvitnutia, hoci oficiálne sa uvádza 55. Na tej stránke som napísla toto:

"Ano, DTM sa ráta všeobecne od posadenia sadenice na definitívne miesto až po dozretie prvých plodov. Je to ale veľmi nepresné, preto sa DTM uvádza v určitom rozpätí. Sadiť sa predsa môže malá rastlinka, ktorá bude kvitnúť aj o mesiac, alebo už kvitnúca. Ešte je v hre samozrejme aj podnebie a pestovateľské prostredie, kde rastlina rastie. Rusi uvádzajú obyčajne DTM od vysiatia semienok(najskoršie odrody ho majú okolo 90 dní), čo je samozrejme tiež nepresné, lebo v závislosti od teploty závisí aj doba klíčenia môže sa líšiť aj o 2 týždne. Najmenej nepresné teda je, keby sa uvádzala od doby kvitnutia. Ja si to tak aj pre seba rátam- aby som mohla porovnávať najmä skoré odrody a odrody s kratšou vegetačnou dobou, ktoré ma najviac zaujímajú."

Rada si to tam opravím, ak prídeš na nejaké oficálne zdroje, kde je presne uvedené, že DTM je od doby kvetu.

                                      Eva T

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika