Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na snímcích jsou, podle mne, dvě různá poškození. To první je suchá hniloba, tedy nedostatečný příjem vápníku danou rostlinou. Příčina ale nemusí nutně být v nedostatku vápníku v půdě. Může to také způsobovat přehnojení dusíkem, případně draslíkem, vysoká teplota půdy či naopak chlad. A možná i jiné faktory. Po odříznutí vadného konce lze ale plody bez problémů konzumovat. Většinou se používá postřik na list, a to buď ledek vápenatý nebo Wuxal Kalcium. Problém ale zmizí teprve u plodů, založených po použití postřiku.

To druhé vypadá na alternariovou skvrnitost (čerň lilková). Jsou rostliny naprosto zdravé nebo jeví ještě poškození na jiných částech? Střídáte stanoviště? Alternaria dokáže přežít zimu v půdě. Nejsem zběhlý v postřicích, protože je nepoužívám, ale slyšel jsem, že se na to používají klasické fungicidy jako na plíseň bramborovou. Ovšem především preventivně. A protože je to plíseň, plody bych určitě nekonzumoval.

Milan HP

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika