Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pani Ellen, dík za váš popis pokračovania rajčinovej sezóny do Vianoc. Potvrdzuje sa mi, že tadiaľto v domácich podmienkach v našich končinách cesta nevedie.Vaše nové sadeničky sú pekné, nevyzerajú vytiahnuto- každopádne nejakú odrazovku a prisvetlenie potrebujú aspoň do konca marca. Dobrá je zaťahovacia termofólia miesto záclony z lekárne, keď ju na noc zastrčíte za radiátor, na okne budete mať v noci chladnejšie.Goldkrone, Vilmu, ani Aztek som pre tento rok nevysievala, tak budem zvedavá na porovnanie s ostatnými skorými odrodami.

Ja sama by so samozrejme mala svoje rajčiny celý rok, ale to v našich neprofesoinálnych podmienkach nie je možné. Skúsim sa tento rok zamerať aj na odrody, ktoré po obratí v zelenom stave na jeseň vydržia čo najdlhšie a príliš nestratia na chuti. Minulý rok to boli niektoré bifteky a paprikové, napr. Primora z Lídla,  Amana Orange Bradt Black heart, Lucid Gem, španielske Ramalletky,  Eva Amish Stripe, Auria, Tegucigalpa, Opalka...?, škoda, že som si ich lepšie neoznačila. Niektoré mi vydržali do polovice decembra. Od susedy som si priniesla zopár zelených Tornád, ktoré nepestujem, dozreli pomerne rýchlo, ale chuť veľmi podpriemerná, takto dozreté Startky boli na tom s chuťou o triedu lepšie. Zopár Green Bee nám ešte doteraz, chuť už nevýrazná, ako zelená ozdoba na tanieri ale konzumovateľná.Takže zhrnutie : temer 4 mesiace kupujem Cherry rajčiny zo slovenských fariem v obchodoch a chuťovo zaujímavú španielsku Primoru, príp. Kumato. Uvidím, ako skoro mi tento rok dozrejú moje skoršie výsevy. Mám ďalšie nové druhy na porovnanie. Na rozvinutie kvetov a následné zasadnutie plodov už v tomto čase je myslím potrebné aj nejaké grow full(s UV) spektrum prisvetlenie, na niektorých rastlinkách som mala náznaky kvetných pukov už na Vianoce, ale následkom slabých svetelných podmienok zakrneli a odpadli.Myslím, že na budúci rok budem prvé skoré vysievaťo 2 týždne neskôr.

         Eva T.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika