Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tento rok bol výnimočný, celkovo sa mi hlavná úroda vonku oneskorila temer o mesiac oproti minulému roku pre mimoriadne studený máj. Von vysadené rastliny mi začalili dozrievať až koncom júna, kvetináčové síce v apríli, ale to boli tie z novembrových výsevov s prisvetľovaním za oknom od januára. Z januárových výsevov (20. jan. som napr. siala Tutti Frutti F1) mi dozrievala v kvetináči za oknom okolo polovice mája a vonku vo dvore bola až doteraz.  Ak chcete mať v kvetináčoch skorú úrodu, odporúčam vysiať koncom januára, príp začiatkom februára- teda o mesiac skorej ako ste vysievali vlani a hlavne skoré odrody. Pri presadzovaní prípadné vyťahovanie možno riešiť položením rastliny na ležato, alebo stočením do špirály.Koncom marca by sa už nemali tak vyťahovať(potrebujú aspoň 12 hod. svetlo, aby kvitli a nasádzali plody.Pokiaľ počasie dovolí otužovať už od začiatku marca.Dôležitý je aj výber skorých odrôd. Jahodo nepatrí k najskorším. Moje osvedčené sú Stupické skoré poľné, Maglia Rosa, Sleeping Lady, Mongolskiy Karlik, GardenberryF1, Štart F1. Tento rok budem skúšať skorej vysiať ajTutti Frutti a príp nejaké balkonovky- napr. Bajaja a Vilmu.Pre rajčiny sú optimálne teploty pre rast cez deň 22-30 stupňov, v noci 15-20 stupňov- dôležitý je rozdiel medzi nočnými a dennými teplotami. Pri nižšej intenzite svetla môžu mať aj nižšie teploty- nebudú sa tak vyťahovať. Pre kvetináčovky sa mi osvedčlo presadiť ich v máji na trvalé stanovisko do nádob s čiastočne urezaným dnom do mierne vyhľbených jám a kompstom, príp. vhodne použitým hnojivom  - takto vysadené netreba tak často polievať - pustia korene hlbšie do zeme.

 Aj ja mám tento rok vonku ešte spústu zelených rajčín. Kvetináčové už likvidujem, nebudem ich prenášať do vnútra, lebo pod strieškou chytili molice, ale ak ich máte vy zdravé s kľudom ich môžete dať do garáže k južnému oknu, kde môže ešte väčšina dozrieť do prijateľnejšej chuti, ako pri obratí za zelena- príliš už ale nepolievajte.

  Eva T.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika