Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

 Na Slovensku napr. združenie pestovateľských fariem Ovozela si len chráni zrejme správny názov odrody a možno chce takými "poslovenčenými" názvami(Medulienka, Hranáčik, Čerinka, Koktejlka, Strapáčik, Bobulienka) pritiahnuť spotrebiteľov ku kupovaniu rajčín pestovaných na slovenských farmách, hoci všetko sú to novšie druhy od zahraničných šľachtiteľských firiem. Napr. Juanitu F1(Medulienku) od Seminis predáva nem. firma Hartmann-brockhaus, ale cena 25 semien za 33,60 €.Asi pred 3 rokmi som na prebale Hranáčika našla ešte pôvodný názov SweetelleF1 od Syngenty. Juanitu (Medulienku) som po minulé roky pestovala z presevov zo zakúpených plodov, v sklenníku sa jej darilo, chuťovo bola výborná.Ešte by som podotkla, že ďalšie združenie Green Coop- Veselá paradajka zo Žitnéko ostrova na obaloch neuvádza tiež názvy svojich pestovaných odrôd, zato Paradajkovo pestuje v Babindole(distribuuje) tieto odrody: Tramezzino, Mc Dreamy, Brioso, Storia, Bamano, Ivorino.Myslím, že všetko sú to hybridy.

                                                                        Eva T.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika