Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Toto asi nemá smysl. Napsal jsem, co jsem napsal, a za tím si stojím. Vím, jak se mi za kterými okny doma chovají rostliny včetně rajčat, což jsem popsal. Hodnoty intenzity si nepamatuju, můžu v nebližších dnech změřit, až vysvitne slunce. Apropo psal jsem rozdíl mezi osluněným jižním oknem, a osluněným (což se moc neprojeví) východním a západním. Je jasné, že když je pod mrakem, intenzita bude přibližně stejná. A v březnu a dubnu už toho slunce bývá trochu víc, což se na rajčatech významně projevuje. Co se týče teploty za oknem, skutečně je tam stejná jako v místnosti, spíš nižší. Zvedne se během dne díky slunci v tomto období tak o cca 2-3°, díky čemuž už mnohdy nemusím topit. A ano, správně jste pojmenoval tento fyzikální jev. To, že jsou sluncem osluněné přímo rostliny, je pozitivní a brání to jejich vytahování, ne naopak, jak píšete. Dokazuje to i jejich chování, jak u nich pozoruji a jak jsem jej popsal. A pokud bych měl brát vážně vaše vysvětlení, pak koncem dubna, kdy je přenesu do skleníku, a teplota se v něm šplhá i k 40°, by došlo k jejich extrémnímu vytahování. Což samozřejmě nedochází, chovají se přesně opačně - významně sílí a mezery mezi novými listy jsou významně kratší. Promiňte, ale moje zkušenosti vůbec neodpovídají vašemu vysvětlení.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika