Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

18.3.19 Heuréka, balkonovník je dokončen a dnes jsem tam dal první rostliny (5). Během týdne budu přesunovat další. Strávil jsem na něm celou neděli – vypadá jako monstrum, ale doufám, že splní účel. Předpověď hlásí -1°C kolem 4 hodiny, ale toho se nebojím. Mám tam zabudované 3 zdroje tepla: 1 ohřívač talířů (100W) a dva starší fény po 350 W. Zkoušel jsem jejich účinnost a během 20 minut zapojení fénu vzrostla teplota o téměř 3°C. Na noc nechám zapnutý jen ten ohřívač talířů. Teď je 22:30, venku je 5,1 a v balkonovníku 8,1. Ve 4 zkontroluji, jak se věci mají. Chtěl bych jim udržet teplotu tak kolem 7°C, rozhodně nad 4°C. Balkonovník také dneska prošel testem odolnosti proti větru během krátké, ale hodně větrné přeháňky (poryvy tak 60 km/h). Napojení igelitu na polykarbonát pomocí klipů na papír (šíře 41 mm) drží pevně. Umělé světlo zajišťuje LED bílý reflektor (50W, 6100K) – shora a šikmo, barevný LED pásek (čer., mod., i zel.) připevněný na kartonu 60 x 40 cm zezadu a bílá 20W LED žárovka 4100K z boku. Ale spoléhám spíš na světlo denní – blíží se rovnodennost, takže budou mít 10 a víc hodin (jsme tu v údolí). Za slunečných dní jej nechám přes den otevřený.
Zítra ochutnám první rajče z nové sklizně - Mountain Magic. Celkově jich už červená 6. Trochu se bojím zklamání z jeho chuti. Ale poreferuju. Čekám tak 3 na stupnici 0 – 10.

Milan HP

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika