Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Veľká a ťažká úloha na vyberanie. Vladimírove kritériá dúfam pomôžu. Ja som vlani mala vysadených okolo 75 druhov, spolu asi 150 koreňov, ale určite by som to už nerobila, ani neodporúčala. Z väčšiny odrôd som mala som mala po1- 2 ks, iba Štartky, Bejbina, Stupice, Tomatoberry, Santa Orange, Orange Strawberry, Kumato som mala vysadených po viac koreňov.Bolo to náročné mať všetky tie druhy prehľadne označené, ale aspoň som vytriedila, to čo nemienim na budúci rok pestovať.Ako vidím, veľa druhov ste objednávala z Neoseeds, aj ja som v minulosti od nich objednávala, ale treba si dávať pozor pri vysievaní druhov, ktoré by mali byť najmä hybridy, ako napr. Tomatoberry F1, Orange Santa,...mnohé odrody majú zrejme z presevov, spokojná som bola iba s Orange Strawberry a niektorými ďalšími Heirloom odrodami, Indigo druhmi-rastliny mali zachované pôvodné vlastnosti.Tomatoberry od nich radšej ani nevysievajte, bola som sklamaná- dostať ho už kúiť aj v kamenných predajniach, Semo ho dodáva pod názvom GardenberryF1, vlani som pestovala aj originál TomatoberryF1 - semená z UK- oba druhy chuťovo aj vzhľadovo rovnaké.Orange Santa F1som žiaľ doteraz inde nezohnala, tak vysievam zatiaľ od Neoseeds, ale vždy viac semien, odlišné sú už pri schádzaní- tenšie a bledšie vyradím, ale aj tak, ešte sem tam niektorý koreň vlastnosťami nevyhovuje.

Aj keď každé odporúčanie je individuálne, určite by som z vašich horeuvedených Cherry posadila ešte Ambrosia Red, Sweet Aperitiv, príp. Suncherry Pollicino, Ambrosia Orange UBX, Datlo, príp Sungold (ten mi praskal, zo zelených Frosted green doctor, z indigo Clackamas Blue berry. Z Black medium by som dala Cherokee Purple, prípadne Black from Tula a Black Truffle, z Biftekov Ananas Noire, nejaké srdcia, skorú Annu Russian, Kellogś Breakfast...

Ešte som chcela upozorniť, že Subarctic plenty je klasickej veľkosti, determinantná a veľmi skorá odroda vhodná tiež do chladnejších polôh.

Ja by som určite nesadila Bibi, Tumbling tiger, Riesentraube, Perun, bumble bee golden, Indigo rose,  Chocolate stripes, Marmande...

Budete mať ťažké rozhodovanie, ale ja by som už nesadila viac než 30, -max. 40 odrôd. Určite aj z tých niečo vyradíte a ďalšie môžete skúšať nasledujúci rok. Prajem veľa radosti a úspechov z pestovania.

    Eva T.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika