Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Katko, Váš problém má dvě stránky: strukturu půdy a živiny. Pokud je země hodně jílovitá a tím tvrdá, rostliny těžko vytvářejí adekvání kořenový systém. Vím to z vlastní zkušenosti s rajčaty: zasadil jsem je až do podkladového jílu. A přestože jsem je patřičně hnojil, byla slabounká a neduživá. Takže je potřeba strukturu půdy zlehčit. Nejsnazší řešení je písek, ne kopaný, ten slehává. Dál je možné přidávat nezávadný biologický materiál, který vytvoří humus, ale to je běh na dlouhou trať. Osobně teď malinko zlehčuju půdu použitou směsí substrátu a zeminy z pěstování v květináčích. Z tohoto pohledu je koňský nezpracovaný hnůj mnohem lepší než granulát. Samozřejmě se dá koupit nějaký laciný substrát a také ho do půdy přidat. Mletý dolomitický vápenec také funguje jako písek, ale toho tam nemůžete dát tolik, aby to mělo význačný vliv na strukturu, která je to nejdůležitější. Živiny se pak dají přidat mnoha způsoby. Někdo nedá dopustit na jíchu, někdo na hnůj či slepičinec (ty je rozhodně lepší nejdřív kompostovat), někdo používá umělá hnojiva. Je potřeba si uvědomit, že přehnojení amoniakální (močovina) formou dusíku ztěžuje rostlinám příjem vápníku. O tom jsem se letos na jaře přesvědčil natvrdo. Takže teď spíš používám Kristalon nebo dusičnan vápenatý v zálivce v nízkých koncentracích. Zatím se to osvědčuje.

Milan HP

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika