Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý večer. Z důvodu letošního malého množství vody ve studni a problému s čerpadlem jsem začátkem srpna začal používat vodu z jímky cca 4m3. Do jímky stéká dešťová voda z klasických křidlicových střech, po opadu ořešáků přes opadané listí. V minulosti otec čerpal tuto vodu pravidelně Malyšem a zaléval s ní především rajčata a celer bez jakýchkoliv problémů. V současnosti jímka nebyla více než 20let možná i 25 let čerpana. Letos jsem ji postupně vytahal kbelíkem na laně do sudu vyvýšeného asi 1m a samospádem jsem ji rozvedl do sudů na zahradě, tak aby se okysličila a prohřála. Barvabyla podobná lignohumátu. Kupodivu zalévaná zelenina nereagovala pozitivně, aspoň to přikládám této zálivce, diskolorace listů u rajčat a jejich hynutí, totální uhynutí asi 10% celerů, nedobrý stav dalších, zastavení růstu paprik, u drobnoplodého kiwi zasychání okrajů listů, až kompletní uschuití části listů. Jinak jsem standardně hnojil při výsadbě sazenic slepičáky a Kristalon Start s Plod, v tom problém nevidím. Jestli se dešťová voda zkazila dlouhým stáním v jímce nebo je problém ve vyluhování listů ořešáků nevím. Listí uklízím až v zimě, kdy na to mám čas.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika