Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Samozřejmě. Vilma je kompaktnější, opravdu pomalu rostoucí, dosahuje výšky rostliny do 75 cm, hodně košatí. Plody jsou velikosti třešní, poměrně kyselé. Balkonzauber (u nás prodávaný pod jménem Balkonové červené) je vyšší, tak kolem 1m, nekošatí tolik, plody jsou větší, něco jako kulatá švestka, sladší. Chuťově tak 6 oproti 5 u Vilmy (stupnice 0 - 10). Vilma se mi ale zdá odolnější vůči nedostatku vápníku a snad i chorobám. U Vilmy jsem také zjistil bezproblémové dlouhodobé dozrávání, pokud je utržena zelená na konci sezöny (loni půlka listopadu). Ještě teď je mám ve spíži - teplota kolem 11°C. Balkonzauber přestal plodit už někdy na začátku října. Oboje jsem měl v cca 7,5l květináčích na balkönech.

Milan HP

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika