Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Aha, takže suchá hniloba jako nedostatek vápníku byla letos způsobená převážně horkem. Čili si lichotím, když si myslím, že pomohl dusičnan vápenatý: pomohlo snížení teplot. A i to vysvětluje, proč mám na chalupě postižení mnohem menší než dole na balkóně: v 570 mnm je teplota i o 6 stupňů nižší, takže těch přestřicítek bylo mnohem míň.

Jaký je vůbec mechanizmus toho, že při těch teplotách vápník nepřijímají? Pocházejí přece z Mexika a tam jsou takové teploty na denním pořádku po dlouhá období. To nemůže být v originálních genech. Je to způsobeno šlechtěním?

Řešení vidím dvě: Wuxal, možná by stačil ledek, na list anebo se smířit s určitými ztrátami, což mi nedělá potíže. Letos u mne nepřesahují 5%, tedy na zahradě.

Díky moc.

Milan HP

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika