Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zhodnotenie mojej tohoročnej rajčinovej sezóny. Dnes som obrala posledné červené rajčiny a papriku v sklenníku, nechcem riskovať zmrznutie, zelené som ešte nechala.Už koncom augusta som ale musela zlikvidovať asi 80 % koreňov rajčín vonku a 60 % koreňov v sklenníku. Dôvodom bolo napadnutie rastlín nejakou bakteriózou, ktorú sa mi nepodarilo spoľahlivo určiť. Najviac sa to podobalo na Clavibacter Michiganensis, ale niektoré príznaky mi nesedeli.Začiatkom leta vyzerali všetky rastliny zdravo s bohatou násadou plodov. Vo veľkých horúčavách mi začali odchádzať listy a následne sa niektoré rastliny vysilili. Na začiatku choroby sa to neprejavilo na už nasadených plodoch a pekne dozrievali. Z asi 140 koreňov som v priebehu mája až polovice augusta obrala okolo 240 kg plodov,(bohato to stačilo na spracovanie a konzum) ale v prípade zdravých raslín by to bolo temer raz toľko. Ale aj každé zlé je na niečo dobré. Zistila som, že odrody Stupické skoré poľné, Štart F1 najlepšie vzdorovali chorobe. Korene, ktoré som sadila do sklenníka koncom marca plodili až doteraz. Choroba narýchlejšie postupovala za suchého, veterného horúceho počasia, ochladením sa postup zabrzdil a korene, ktoré som nechala až doteraz pekne obrazili a plodili ďalej.

Na budúci rok obmedzím pestovanie determinantných odrôd- boli najnáchylnejšie. Nebudem pestovať Betalux, ale ani Taminu a Matinu, ďalej Nugget a Philovitu od Kiepenkerl, Crimson Crush, Vilmu, obmedzím a trpaslíkov, boli menej odolné.Posielam aj nejaké foto napadnutých rastlín.   Eva T.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika