Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Doplňam informáciu:

čínske tekvice dodatočne doklíčili, takže celkom cca 85-95% vyklíčilo, kukurica 30% - oproti ostatným vysiatym semenám nebola zalievaná, môže to byť aj tým, bolo tam sucho. Uhorky doklíčili ďalšie tj celkovo 85-95% klíčivosť, mrkva cca 85%klíčivosť, reďkovky 70-100% - podľa zasielateľa. Vodnica a kvaka, -zatiaľ neviem. Fazule 50-100% podľa zasielateľa. Kapustoviny (čínska, hlávková biela, červená, karfiol etc) 90%. Celkovo to začína vyzerať pestro. Tekvice, uhorky, reďkovky a mrkva vyzerajú inakšie, je to zaujímavé laugh

Pripomienka: mám na záhrade krtonôžky, ktoré sú tento rok veľmi rozmnožené, tak neviem povedať, čo z vyklíčeného ešte padlo za obeť im na večeru.

Za seba môžem povedať, že čínske semená boli dobrá skúsenosť.Ešte som si doobjednala nejaké uhorky a tekvice, kt. by mali vydržať do nasledujúcej sezóny. (Zaregistrovala som fámy, že čína skupuje semená vo svete a zastavuje distribúciu svojich). Tým nikoho nenahováram, ani nerobím reklamu, je to na každého uvážení čo kupuje. Takisto som písala predtým, že mám dobrú skúsenosť zo semenami z Poľska (hlavne paradajky, kôpor, bôb, cvikla, kvaka, fazuľa), paradajkami z Bulharska a pod. A nedám dopustiť na slovenské osivo mrkvy - typ chantenay, napr. odroda chamare - podľa mňa chuťovo najlepšia cheeky a vhodná aj do ťažšej zeme. 

A keď resume, tak komplet: nemám dobrú skúsenosť z minulého roka s nemenovanými firmami s netypickými osivami, kt. pôsobia na slovenskom aj českom trhu. 0% klíčivosť (tekvice, mrkva, uhorky etc). Teraz už viem, že išlo o prebal semien z číny. A teď babo raď. O akú 5 cenovú išlo? Boli sakra drahé v porovnaní s tým, čo som objednávala tento rok priamo v číne. Nuž niekto sa finančne zahojil.

Pestovaniu zdar a veľa síl v jarnej - skoroletnej hektickej sezóne.

Alena

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika