Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Bez vhodných nástrojů neumí netrénovaný člověk opýlit květ tak dobře jako hmyz. U paprik za oknem jsem si všiml, že se pyl dobře uvolňuje až když už květ uvadá. Pyl je přitom v suchu plně funkční i déle. Zkoušel jsem přenést pyl z čerstvě rozvinutého květu na bliznu. Jenže to vypadalo, že se zatím nic neuvolňuje. Nevím, kolik pylových zrnek se na bliznu musí přenést. Ale je možné, že každé budoucí semínko potřebuje ke svému vzniku své pylové zrnko. Bohužel nemám tak dokonalý zrak, abych posoudil dostatečnost opylování bez lupy. Tak se stalo, že část semínek nevznikne a plod je na jedné straně málo vyvinutý. Stává se mi to i venku za deštivého počasí nebo u cuket pod polykarbonátem. Proto bych doporučil jemný štětec s černými chloupky, na nichž je žlutý pyl vidět. Vybral bych pak starší květ, z něhož bych pyl roznesl.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika