Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím příznivce pěstování paprik a zakládám nové vlákno na příští rok, který se už u mnohých, jako u nás, připravuje v těchto dnech.Jelikož každým rokem pěstuji okolo 20-ti druhů po pár kusech, je přirozené, že mi osivo stárne a přesluhuje, proto se nesmím divit, že klíčivost jde jaxi trochu o háje.S tím počítám a tak některé osvědčené druhy(Samurai-nyní již Alceo F1),Radůza, OrenyF1,boneta) obnovuji a pořizuji osivo čerstvé.Výborně nám šly odrůdy: Saskia, RubínovaRadmila,Ozarowska, Sandra,Calypso-v těch budeme i nadále pokračovat.To neplatí o odrůdáchEva, Superamy,Corno di toro gialo a Patricie.Tyto buďto nepřesvědčily už při klíčení, růstu nebo výnosu a proto s nimi udělám jednoduchý proces.Dám je naklíčit a vyset dřív, nebo to nic neudělá a bude jasno dřív, než provedu hlavní výsev těch lepších.Taky jsem pořídil přes e-shop pro nás dvě nové odrůdy-Mystery(ranná, žlutá) a Calyfornia Wonder(tlustostěnná červená)Už mám zakoupený substrát pro výsev a množení, ale jako i uplynulých sezónách, budu do něj přidával trošku popela ze dřeva samozřejmě, písku a přesáteho kompostu s tistovkou(aby to drželo vláhu)Prostě se mi to osvědčilo.Samotný substrát se mi jeví jako moc lehoučký a moc rychle vysychá.To je asi tak pro začátek vše.J a Olí

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika