Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Inšpiroval Ste ma obnoveniu registrácie, takže toto som ja. smiley

Martin Kohútek

Pani Evka, na Vaše otázky odpovedám tak, že minulú sezónu som bol spokojný asi so všetkými odrodami, ktoré som pestoval, tie "odchýlky" sa mi,- čo je zvláštne- objavili aj pri 2 iných odrodách;- bronzové cherry "Garnet" v jednom prípade dávalo plody, ktoré boli aj v zrelosti zelenej farby (takéto zelené pestujem aj 4 iné odrody), a boli tiež veľmi chutné, a tiež jedna "Ambrosia Red" dávala krásne, červeno-žlto- oranžovo pásikavé plody, táto rastlina však aj menej rodila. Semená som však bral len z tej Rose de Berne. Ony "biele" plody chutili, podobne, ako pôvodná verzia veľmi delikátne, sú pomerne sladké, a majú akýsi "krémový", "hodvábny" efekt, niečo ohľadom textúry a chuti. Bohužiaľ, hodnotu °Brix som nemeral, aj keď mám na to prístroj. 

Asi najviac som bol zvedavý, ako dopadnú moje nové farebné variácie na "Sun Gold", teda zelené, žlté, čokoládové a ružové varianty, okrem pestovaných oranžových (Sun Gold a Sun Sugar) a červenej (Sun Cherry Premium). Tie sa osvedčili vynikajúco, mal som výdatne plodné a zdravé rastliny až do mrazov. No a samozrejme, podstatné kritérium- teda chuť- to bolo tiež mimoriadne uspokojivé. cheeky Obzvlášť vynikala najmä sorta Sun Peach- teda tmavoružová, mala skutočne bohatú násadu sladkých, zdravých, ovocne sladučkých pevných plodov. 

Preto budem nadchádzajúcu sezónu len minimálne obmieňať skladbu druhov, ku ktorej som sa dopracoval po pár rokoch skúšania. Maličkú sekciu "pokusy z darčekmi"- kde skúšam mnou nevybrané sorty, ktoré mi posielajú občas ku objednávkam, tú asi nebudem opakovať (predsa len mi Thunder Mountain a Ananas Noir - beefsteakové- až tak nevyhovovali), ale skúsim asi novú Big Cheef Stripes a Chinesse Velvet, len pre skúšku, tiež darčeky k objednávke. Nová bude Barry ´s Crazy Cherry, dúfam, že sa zaradí ku osvedčeným odrodám, dosť sa na ňu teším. Aha- a ešte Green Honey! Tiež som na ňu zvedavý.

Uvidíme, čo mi pošle Lee (spomínaný šľachtiteľ z USA), ako ho poznám, určite tam bude aj nejaká nová "bizarnosť"..cheeky V tomto týždni očakávam od neho poštu.

Ešte niečo,- obvykle vysievam rajčiny cca okolo 3.3., takýto termín sa mi osvedčil, avšak vzhľadom k tomu, že svoje záhradnícke aktivity prispôsobujem dávnejšie spomínaným "Výsevným dňom", v tomto čase je najvhodnejší pre mňa až termín 11.3., od 17:00 do 12.3.- do 20:00. verím, že mi kombinácia impulzu PLOD a "obdobie výsevu" vynahradí ten mierny posun. Papriky a chilli sejem 25.1.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika