Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ctenému osadenstvu prajem aj ja všetko dobré v Novom roku, nielen na záhradkách. Po dlhšom čase som si s potešením prečítal, čo pribudlo v tomto vlákne, a dostal som sa do tej správnej nálady,- takej "predjarno- záhradníckej ". :) 

Pani E.T., ktorú som tu predtým nezaregistroval, si získala moje sympatie so svojim zdravo "bádateľským" prístupom a istou hravosťou, podobne, ako pán "Milan Hokus- Pokus ". Oboch osobitne pozdravujem a prajem správny cit a inšpiráciu pri skúmaní našej spoločnej vášne. Ale nezostaneme len pri tom, obom ponúkam, ak máte záujem, môžem poslať nejaké tie zaujímavé semienka z podľa mňa atraktívnych rajčín, nie zrovna "bežných" druhov. Pán Mr. Bigggg píše, že cherrynky tento rok nehodlá pestovať, ale ak by mal záujem pán Vladimír, tiež ponúkam.  Poprosím Vás v prípade záujmu ma kontaktovať cez formulár. Pani Evičku však "na oplátku" poprosím, aby pozmenila svoju tvar slova "skleník" na korektný, s jedným "n". wink Je to detail, ale ja som v tomto trošku "autista", a pani Eva používa navyše to slovko veľmi často. smiley Bežne to ľudia takto "pletú", podobne, ako slovíčko "rané- ranné". ("Pannenský olej" som ale ešte nevidel. laugh )

No a pre ostatných tu tiež mám niečo, a síce- chcem vám ukázať jednu milú zvláštnosť, čo sa mi v minulej sezóne vyskytla. Vynikajúca gurmánska odroda "Rose de Berne", často označovaná za "európsku Brandywine", alebo "najchutnejšia európska rajčina", ktorá má obvykle sýtoružovú farbu plodov šalátovej veľkosti a naozaj lahodnej chuti i textúry sa v prípade jednej mojej rastliny rozhodla odlíšiť, a plodila plody farby, ktorá sa u rajčín zvykne označovať, ako "biela", aj keď je to taká svetlá žltá. Táto odchýlka tiež v tomto prípade spôsobila, že senzoricky-chuťovo sa tieto plody javili ako jemnejšie, akoby "maslovejšie", čo ešte zvýšilo mimoriadnu kvalitu, akú táto odroda má. 

V mojich možnostiach nie je, aby som túto zaujímavú mutáciu geneticky stabilizoval, avšak mám to šťastie, že si troška píšem a vymieňam semaná s vynikajúcim šľachtiteľom (nielen rajčín)  z USA, ktorý má tie správne predpoklady spraviť z nej regulérnu novú sortu. Poslanie semien z nej nadšene uvítal, rovnako ho zaujalo, o čo ide. Tak snáď po nejakom čase bude možné sa dostať k nej, ako oficiálnej odrode, čo by mi neskutočne lichotilo. blush Ide o firmu J & L gardens z Nového Mexika, môžete sa presvedčiť (i objednávať), že ide o skutočne excelentné odrody skvelých kvalít.

Tu pripájam nejaké fotky pre ilustráciu, na jednej môžete vidieť pre porovnanie aj "klasickú podobu" Rose de Berne.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika