Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pepé, ta citace byla z Wiki, přiznám se zcela otevřeně, že mechanizmu působení meristému moc nerozumím. Není to pro mne až tak důležité, ale mrknu na to podrobně a snad to pochopím. Vlastně tahle "nehoda" mého rajčete byla moje první setkání s tímto jevem (v biologii nám o tom nic neřekli nebo jsem to zapomněl). Proto byl ten popis tak obecný a zjednodušený. Rozhodně jde ale o to, že buňky, původně určené jako stonkové, z nouze změnily funkci. Zázrak MP. Necítíte to taky tak? Ale když se nad tím zamyslím, vlastně kořenění řízků je podobný proces, ne?

Milan HP

P.S. Teď mne tak napadlo, že ten postižený Vitador stále vlastně vaří z vody, tedy žije pouze z výsevového substrátu. Tak mu dám trochu dusíku a vápníku a uvidím, jak si povede. Je to příliš zajímavé na to, abych ho prostě odepsal. No a v orchidejích a jahodách jsem úplný analfabet.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika