Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Já jsem udělal srovnání při pěstování v různé intenzitě přírodního světla. Stejná semínka rajčat Start S F1 namočená před Vánocemi a vložená do substrátu:

  • v Třebíči na jižní okno (49. stupeň s.š., 480 m. n. m.); nejkratší den cca 8 hodin,
  • v BG na západní okno (43. stupeň s.š., 35 m. n. m.); nejkratší den cca 9 hodin.

Ze 3 rostlinek v Třebíči 1 uhynula a ostatní jsou malé a slabé. Bez přisvětlování by asi uhynuly všechny. Rostlinky v Bulharsku jsou mnohem větší a plně životaschopné; i bez přisvětlování. Mírně vytáhlé. Teď je před námi den dlouhý 9 hodin a 21 minut a luxmetr by tady určitě naměřil více než na Vysočině. Mám pocit, že západní okno může být někdy lepší než jižní. Odpolední slunce je většinou důležitější než ranní a polední (dopolední mlhy). V březnu je zase slunce v poledne tak vysoko, že prakticky už nesvítí do jižního okna; jen ze šikma ráno a odpoledne do západního a východního okna.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika