Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nemám skleník, ani zahradu za domem. Foliovník neochrání rajčata při přízemních mrazech. Také chci mít rajčata co nejdřív a co nejdéle. A tak jsem v roce 2016 začal experimentovat s pěstováním rajčat v pařeništi. I přes některé chyby jem byl letos s tímto pěstováním a úrodou těchto rajčat spokojen.  Příští rok budu pokračovat a proto ten výsev cca o měsíc dříve.  Celé dva roky jsem o svých úspěších a neúspěších informoval mé přátele na Tomatoville, kteří se o to zajímají. Nepamatuji si zda a o čem jsem zde na tomto webu psal, ano Sophie´s choice se mně letos osvědčila a hlavně mně chutnala. Moc zde o tom nepíši, protože mám pocit, že o pěstování rajčat v pařeniští není až tak zájem- většina zahrádkářů asi má dnes už skleník. Pokud jde o odrůdy, tak zkouším jen keříčkové (determinantní) odrůdy a z nich jsou asi nejlepší ruské odrůdy, které vyšlechtil nějaký Sarajev (0-33, M-22, I-2, Sarayev Shtambovyi, Sarayev Otbor,…). Všechno jsou to odrůdy s dobrou velikostí plodů, rostou i při nižších teplotách (snad i při 10-12 °C), jsou snad i odolné teplotám pod °C, chuť velmi dobrá, podobná Stupickému.  Letos jsem zařadil novou odrůdu Mongolský karlík a vracím se k některým odrůdám, které jsem měl v roce 2016- Stupické polní rané, kterému zaštípnu vrchol a budu ho pěstovat jako keříčkové, doporučovanou Jagodku, kterou můj přítel pěstuje v drsných podmínká Utahu a také vzpomínanou Sophie´s choice. Jen pro zajímavost přidávám tři obrázky z Aljašky někdy před 4. srpnem (výsadba ven okolo 1.6.)- odrůda Sarayev 0-33.
           Vladimír
PS.: Vyberu ještě nějaké obrázky z letošního pěstování a vyvěsím je zde.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika