Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak to vidíte. Kolik lidí, tolik názorů. Jednu věc bych ale připomněl. Nikdo tu nerozlišuje pojmy chlévská mrva a hnůj. Třebaže jde o ten samý produkt, je v nich značný rozdíl.  Mrva jsou výkaly zvířat smíchané s podestýlkou (sláma, aj). Tou se hnojit nemá, z více důvodů (dostupnost živin pro rostliny, mikrobní osídlení, špatná manipulace, atd.). Mrva se má nechat na hromadě několik týdnů uzrát v hnůj a tím se má teprve hnojit. Procesy, které během zrání v hnoji proběhnou tu byly víckráít probrány.
    Půlka listopadu je pro zakládání hnoje pro letošní hnojení poněkud pozdě. Já bych nechal to, co tazatel vyveze od koňů ležet na hromadě a hnojil s tím příští rok na podzim. Nevidím problém takový uzrálý hnůj použít i na jaře při výsazení rajčat, okurek a dalších plodin 1. trati. A samozřejmě koňský hnůj je ideální na vyhřívání pařeniště. Debaty o myších v záhonku a herbicidech ve slámě mi příjdou druhotné.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika