Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nedostatek vápníku (který je potřeba jak pro růst rostliny tak i pro nrůstání plodů) není většinou způsoben tím, že by v půdě nebylo dostatečné množství vápníku. Hlavním důvodem je, že kořenový systém není schopen dostatek vápníku vstřebat a disponovat ho do míst, kde je potřeba. Příčiny mohou být různé: malý kořenový systém, suchá půda, přemokřená půda, atd. Letošní a loňský rok se vyznačovaly vysokými teplotami po 15. květnu. Rostliny ihned po vysazení začaly bujně růst (nadzemní část), kvést, nasazovat plody, aniž se kořenový systém dostatečně rozrostl. Když je chladněji, tak se rostliny vyvíjí rovnoměrněji energie je soustředěna jak do růstu nadzemní části tak do nárustu kořenového systému.  Také jsem stříkal Wuxalem, ale u některých odrůd (náchylnějších na tento nedostatek) jsem neměl úspěch. Asi to co nestačí nasát kořeny se nějakým postřikem nedá nahradit. Je naděje, že příští rok bude jinak, ale počasí nám jistě připraví jiná překvapení, možná horší než letos, kdy byl podle mne výborný rajčatový rok.

           Vladimír

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika