Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak včera na mou zahradu padlo cca 28 litrů vody na m2. Mám naplněné všechny nádoby 1400 litrů a už přestávám mít strach, že nebudu mít s čím zalívat. Už se mně zdálo, že ve studni nějak vody ubylo a čerpadlo už nasávalo takovou žlutohnědou tekutinu s mikroskoickými částečkami jílu. Tak ty čtyři bouřky (jedna včer ráno a tři další během noci), bylo pozitivum, které odstranilo ty mé největší starosti, protože za celý červen napadlo stejné množství srážek jako včera za jeden den. Bylo tu strašné sucho, vlastně stejné jako na celé Jižní Moravě (vlastně moje zahrada leží v takovém severním výběžku, kde se ještě pěstuje viná réva- myslím tím na zpracování). Odjakživa se této část říkalo Vinohrady.

Ráno jsem si přivstal a rychle jsem z těch českých rajčat sklidil všechno, co se začalo červenat. Mám teď zásobu plodů (od úplně zralých až po světle zelené s mírným červeným nádechem). Všechno jsem otrhal proto, že mám strach z praskání, k čemuž je část těchto odrůd dost náchylná (hlavně Stupické, Start F1, atd.). Některé jsou deklatovány jako nepraskavvé, ale o věření toho jestli pravdu nepraskají, nechám na jindy.

Teď mám v boudě na zahradě v miskách plno různě zralých rajčat, zatím je nechávám být kvůli testování chuti a také bych si chtěl ověřit, jestli ta podtržená rajčata budou mít chuť stejnou s těmi, které v budoucnu utrhnu plně vyzrálá z rostliny:

Stupické SEMO...5 ks/292 g

Stupické SEVASEED...7 /311

Stupické SEMPRA...10/373

Stupické Moravoseed...7/316

Matina...6/336

Matina Casey´s...4/245

Toro F1...5/311

Start F1...14/753

Bejbino F1...2/64

Tornádo F1...2/117

Orkádo F1...2/154

Torino F1...3/194

Gallant F1...3/135

Tamina... 4/204

Stupické skleníkové...3/177

Vesměs se mně ta rajčata zdají poněkud menší, ale je to asi tím počasím, každý den nad 30 °C a tak se není čemu divit, že rajčata dozrávají předčasně.

           Vladimír

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika