Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Divoká rajčata (pimpinellifolium)  jsem pěstovala dvě sezóny. Moje poznatky:

- není pravda, že neplesniví. Chytila bramborovou plíseň i septoriózu, ale dokázala ji celkem úspěšně přerůstat.

- jsou překvapivě pozdní, zvlášť na takhle malé plody. Slupka tvrdá, přesto v druhé půlce sezóny hodně praskají. Chuť hodnotím jako ok, rajče to je. Šlechtěná jsou pochopitelně sladší.

- dozrávání je omezeno nekontrolovatelným růstem, který ve volné půdě prakticky nejde uhlídat. V nádobě se mi povedlo pěstovat na jeden výhon, pak je zase výnos spíš symbolický.

- práci, kterou si má zahradník podle permakulturníků ušetřit pěstováním bezúdržbového divokého rajčete, jsem pak vložila několikanásobně do snahy ho sklidit. Stovky plodů o průměru 1cm na nerovnoměrně dozrávajících vijanech metr hluboko v keři, které hned po utržení prasknou a musí se zpracovat, mi daly fakt zabrat.

- ještě douška: linií různch "divokých" rajčat je u nás povícero, některé zjevně sprášené s lecčím jiným, co měl člen Gengelu zrovna na zahrádce. Vaše divoké rajče vůbec nemusí být to samé.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika