Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý deň, prípadne pekný večer, s počudovaním vidím, že tu takúto tému ešte nikto nezaložil, tak teda poďme na to. :)

Ja si vyberám každý rok hlavne zo svetovej ponuky semenárskych firiem, najčastejšie Uk a USA, mám dobré skúsenosti. Aj keď je pravda, že to z USA niekedy musím objednať k niekomu z Ameriky, a tí mi to posielajú sem, ale stojí to za to. Najobľúbenejšie firmy mám z UK - "Fothergills","Seeds of the Distinction",  z USA sú to "TOMATOGROWERS" a "J and L gardens".

Keďže mávam každý rok 30-35 sort, nebudem sem zatiaľ písať ich zoznam, napíšem len, že pestujem takmer výlučne len cherry a drobnoplodé, kvôli tomu, že mne najviac chutia tie sladké, a tiež moji priatelia a rodina mi tiež "spotrebúvajú" len takéto. Ale budúci rok predsa len zasejem a vysadím aj 3 výnimky- ktoré som si neobjednal, ale mi ich poslali, a posúdil som ich, ako potenciálne zaujímavé. Rose de Berne,- vraj "európska najchutnejšia",- tmavoružové stredne veľké plody, údajne excelentná chuť a dobrá úrodnosť, potom Ananas Noir,- bifteková viacfarebná, vraj tiež dobrá chuť, a nakoniec Thunder Mountain, tiež bifteková, tiež viacfarebná, s "modrými" génmi.

Ak bude záujem, môžem dopísať potom aj môj zoznam najlepších cherry z môjho zoznamu.

Pre zaujímavosť, dodával som "po troškách" nejaké cherrynky aj pre jedno bistro v Bratislave, a predstavte si, že im stálo za to mi dávať za 1kg 12,50- €, a ešte boli veľmi radi, že im tie rajčiny nosím, a to ajnapriek tomu, že mali svoju vlastnú pestovateľku "klasických" rajčín... To len k tomu, aké sú atraktívne tie "moje" sorty. Obvykle to tiež býva cca 10 rôznych farieb, čo tiež pán šéfkuchár zrejme oceňoval...

Aby som zároveň tiež nejako prispel na úvod diskusie, uvediem pár najchutnejších, podľa môjho "súdu", resp. moje najobľúbenejšie:

Ambrosia Orange UBX, oranžová "ultrasladká" cherry

Sweet Aperitif, červená cherry

Green Doctors, zelená pikantná cherry

Josefina, červená, u mňa vlani aj s "medenou odchýlkou", veľmi pevné, ale aj sladké cherry

klasicky Sungold F1, Sunsugar F1, -teda oranžové hybridné maxisladké cherry,- teraz idem skúsiť aj ich "ostatnú farebnú paletu"- Sungreen F1, Sunlemon F1, Sunchocola F1, osvedčenú mám aj Suncherry Extra Sweet F1.

je ich ďalej viac, ale pre začiatok stačí..

Predpokladám, že všetci maniaci už nejaký čas špehujú ponuky semien na webe, tak sa teda poďme inšpirovať, ja som sa na tejto stránke už tiež veľakrát dozvedel zaujímavé a inšpiratívne "veci".. Sezóne 2017 zdar! :)  Martin Kohútek

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika