Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

...když bych měl charakterizovat počasí letošního léta, je to docela divočina. Pár dnů před žněmi začalo přeprchat, dík tomu se mnohde sklízela pšenice až v polovině srpna, všechno nejspíše krmná, déšť kvalitu zničil. u brambor, i když bylo dost sucho se objevila plíseň v červenci. Na stromech vedle sebe bujely strupovitost i padlí. Sucho takové, že propadla téměř všechna jablka. Srpen střídavě horko a déšť, chladno. Vypadalo to, že rajčata budou zrát hodně a hojně, ale v tuhle dobu mám na "stromcích" po čtyřech vijanech, dokonce i v prvních dvou nejsou všechna rajčata sklizená. Praskání u všech odrůd dohromady zhruba v poměru 2:1 (nepraskající: praskající), ale je to dáno spíše tím, že právě to Tipo F1 je velké a zabere místo v košíku větší, než popraskané Datlo, Strillo F1, Bejbino, Start F1, Stupické. Vlastně i Tornádo F1 méně praská. Stupické je výnosově na 1/4 oproti hybridům. Jak jsem psal Cherolla F1 vůbec nezraje (je na šest vijanů jako ostatní) od země ho žerou slimáci, sotva růžoví. Sklízím jen o víkendu, tak uvidím jak to po plavácích v neděli a v pondělí bude vypadat. Praskají více patra 3-5(6), horní zelené méně. Kdybych neošetřoval (po dvou ošetřeních Ortiva, Acrobat, Ridomil), končím jako každý rok ještě před koncem prázdnin. Mám dotaz k Dithane: Může se tuším použít max.4x.Do tohoto počtu ošetření se počítá i aplikace přípravků které ho mají jako jednu svou část, nebo je to bez čárky za jeho použití? Když dám 2x Acrobat MZ a Ridomil s MZ složkou mám vyčerpáno? Oledně postřiků jsem si vybojoval osobní dilema jestli ošetřit nebo znát rajčata jen z obchodu. Mám pocit, že kdybych umyl kilo koupených rajčat vodou a tou postříkal rajčata svá, bylo by i u nich po plísni...   

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika